zawieszka do smoczka

Zawieszki do smoczków – niezbędne akcesorium małych ssaków

Używanie smoczków może budzić liczne kontrowersje. Często krążą na ten temat różnego rodzaju legendy miejskie oraz ludowe mądrości przekazywane niedoświadczonym rodzicom przez bliższych i dalszych krewnych, a nawet osoby zupełnie postronne.

Jak to zwykle bywa w tego rodzaju przypadkach – najczęściej ludzie bezdzietni mają najwięcej do powiedzenia również na ten temat. Ponieważ jednak smoczki zaspokajają bardzo ważną dziecięcą potrzebę, jaką jest odruch ssania szczególnie silny w okresie niemowlęctwa, używa ich wielu rodziców.

Zwłaszcza w sytuacjach, kiedy trudno jest wziąć dziecko na ręce, pobawić się z nim albo uspokoić w inny sposób. I chociaż smoczek naturalnie nie zastąpi bliskości mamy, to bywa nieoceniony na przykład w podróży – zwłaszcza zbiorowym środkiem lokomocji oraz w innych w miejscach publicznych.

Szczególnie w takich sytuacjach trudno sobie wyobrazić, że wybieramy się z dzieckiem dokądkolwiek nie biorąc ze sobą zawieszki do smoczków. Smoczek bardzo łatwo zgubić, a jego mały użytkownik nie zawsze przecież poinformuje nas o tym gromkim krzykiem zanim zorientujemy się, że czegoś brakuje. Do tego wszystkiego dochodzą względy higieniczne.

Dlatego warto, aby dziecko trzymało smoczek jeżeli nie w buzi, to chociaż blisko siebie. Dlatego zawieszki do smoczków, występujące w coraz bardziej fantazyjnych formach i kolorach, to niezbędne akcesoria będące nieodłącznymi towarzyszami wielu niemowląt.

Czym kierować się wybierając zawieszki do smoczków?

Przy wyborze zawieszki do smoczków szczególnie istotny jest nie tylko jej kształt oraz rozmiar, ale przede wszystkim bezpieczne tworzywo z jakiego jest ona wykonana. Oczywiście, pomimo coraz powszechniejszych reakcji alergicznych, na szczęście większość niemowląt nadal nie reaguje w ten sposób na każdy surowiec.

Jednak dla tych wrażliwszych maluszków, bądź kiedy obawiamy się właśnie reakcji alergicznej – lepiej wybrać nie tylko smoczek, ale również zawieszkę z przeciwalergicznych materiałów. Z takiego właśnie bezpiecznego, antyalergicznego silikonu oraz naturalnych, drewnianych koralików wykonane są zawieszki do smoczków marki Little Leaf.

Te estetyczne, wielokolorowe i bezpieczne dla dziecka zawieszki stanowią świetny pomysł na prezent dla przyszłych rodziców albo dla już obecnych – zwłaszcza, kiedy wiemy, że ich potomstwo smoczka rzeczywiście używa.

Zawieszki do smoczków to również rodzaj zabawki.

Małe dzieci uspokaja nie tylko samo ssanie smoczka, ale nierzadko również manipulowanie kolorowymi, drewnianymi koralikami. To, że zawieszone na sznureczku paciorki obracają się wokół własnej osi stanowi dodatkową atrakcję dla małego człowieka zaczynającego dopiero poznawać świat oraz prawidłowości nim rządzące za pomocą zmysłów.

Rozwija to również, raczkujące jak ono samo, zdolności manualne dziecka. A ponieważ zawieszki do smoczków Little Leaf powstają z bezpiecznych dla dzieci, naturalnych surowców, każdy egzemplarz jest nieco inny. Barwa drewnianych koralików może różnić się nieco od siebie, a podczas zabiegów pielęgnacyjnych, na przykład pod wpływem wilgoci, ich kolor zmienia się dodatkowo. Zawsze jednak pozostają piękne i niepowtarzalne.

Można je też przytulać.

Takiego rodzaju zawieszki zwykle bywają zatem również zabawkami. Ale o ile drewniane, kolorowe koraliki służyć mogą pociechom do aktywnej zabawy, to inny rodzaj zawieszek – pomoże dziecku uspokoić się i wyciszyć również w inny sposób.

Chodzi o popularne zawieszki do smoczków w formie przytulanek. Chociaż podobnie do koralików występują w szerokiej gamie kolorystycznej ich jednolite barwy utrzymują się znacznie dłużej. A większość dzieci posiada swoje ulubione maskotki, z którymi zasypia. Tymczasem niemowlę korzystające ze smoczka zazwyczaj używa go także w tych okolicznościach. To właśnie dlatego zawieszki-maskotki stanowią doskonałe rozwiązanie wśród popularnych „uspokajaczy”.

Dziecko, przywiązane do swojej przytulanki, może zabierać ją ze sobą wszędzie tam gdzie zabiera smoczek. Takie zawieszki-przytulanki to bardzo praktyczne zabawki. Z dokładnie tych samych powodów, co same zawieszki do smoczków. Nie tylko trudniej je zgubić, ale także stanowczo łatwiej utrzymać w czystości.

Ponadto, co ważne dla mam, które zwracają baczną uwagę na higienę – można prać je w pralce. Nie każdy z rodziców zadowoli się prostym przetarciem zabawki czy też akcesorium dla maleństwa ściereczką na sucho lub na mokro. A taki jest sposób czyszczenia wspomnianych zawieszek z koralików.

zawieszki do smoczków

Dla miłośników tego co proste i uniwersalne.

Jeżeli cenimy prostotę, higienę oraz uniwersalność – to wszystko w jednym oferują klasyczne zawieszki do smoczków marki Elodie Details. To nie tylko marka rozpoznawalna na całym świecie, ale również najprostsze oraz najbardziej higieniczne rozwiązania w zakresie zawieszek na smoczki.

Klasycznym wyrobem Elodie Details jest zawieszka złożona z prostej, poliestrowej taśmy z silikonowym pierścieniem oraz klipsem wykonanym z bezniklowej, antyalergicznej stali. Pozbawiona różnego rodzaju zakamarków, w których mogą gromadzić się zanieczyszczenia, pozwala nie tylko na łatwiejsze utrzymanie czystości, ale także na o wiele prostsze jej czyszczenie.

Jedną z największych zalet takiej zawieszki jest fakt, że pasuje nieomal do wszystkich rodzajów smoczków dostępnych w sklepach. Zatem jeżeli kochająca babcia obdaruje swoje wnuczę kolejnym smoczkiem zupełnie innej marki niż dotychczas – będzie można używać tej samej, niezawodnej zawieszki do smoczków od różnych producentów.

Zawieszki do smoczków – o czym pamiętać podczas ich użytkowania?

Chociaż doświadczonym rodzicom może wydawać się to oczywiste istnieje kilka praktycznych wskazówek dotyczących tego typu produktów. Rodziców z krótkim stażem może korcić, aby nieco powiększyć naturalną długość zawieszki.

Nie jest to najlepszy pomysł, ponieważ dziecko łatwo może rozmontować tego typu konstrukcję i zawieszkę stracimy raz na zawsze. Co gorsza, jeżeli zawieszka jest bardzo długa grozi to potencjalnym uduszeniem malucha. To samo może mieć miejsce w przypadku przypinania zawieszki do smoczków do delikatnych części ubranek, na przykład tak popularnych w strojach dla niemowląt różnego rodzaju falbanek.

Klips musi być przypięty solidnie do mocnego fragmentu garderoby. Niemniej dla regularnych użytkowników zawieszek to raczej kwestie oczywiste.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *