bidony dla dzieci

Bidony dla dzieci – co warto wiedzieć?

Bidony są kategorią przydatnych akcesoriów dla małych dzieci, które potrafią same pić napoje przez słomkę czy rurkę. Bidony to również dobry pomysł na bycie ekologicznym rodzicem, który nie kupuje kolejnych napojów w butelkach plastikowych. Bidon to również ciekawy pomysł na wyposażenie dziecka w napój, którego nie rozleje.

Bidon co to takiego jest?

Bidon to najprościej mówiąc pojemnik wielokrotnego użytku do przechowywania napojów. Swoim wyglądem przypomina butelkę, jednak na rynku dostępne są również formy o zbliżonym wyglądzie do kubka. Najbardziej popularne są jednak bidony w formie butelki z dwoma uchwytami i o pojemności 0,5l.

Bidon powinien być zamocowany w specjalnym uchwycie najczęściej przymocowanym do roweru jednak, obecnie jest coraz więcej modeli bidonów, które można spokojnie trzymać w ręce lub przymocować do wózka tak żeby było nam wygodniej. Bidony najczęściej zamykane są na zatyczkę, która bardzo ułatwia korzystanie z nich.

Na rynku jest dostępnych wiele modeli bidonów takich jak: bidon dla rowerzystów, kolarzy, dzieci, a nawet turystów górskich. Wszystkie modele różnią się między sobą nie tylko cena i przeznaczeniem ale i parametrami technicznymi.

Bidony i ich zalety

Wybierając bidon warto zastanowić się nad jego zaletami, których ma naprawdę sporo:

– modny kształt,

– ciekawa kolorystyka,

– solidne zamknięcie,

– jest wielokrotnego użytku,

– można go zabrać ze sobą wszędzie,

– solidny materiał, z którego został wykonany,

– możliwość wyboru plastikowego, metalowego lub szklanego,

– solidna powłoka chroniąca przed ciepłem, jeśli chodzi o bidony szklane,

– pomocne uchwyty do trzymania bidonu,

– lekkie,

– poręczne,

– nie kapie z nich woda,

– trwałość,

– niewielkich gabarytów,

– bezpieczeństwo,

– promocja zdrowego stylu życia,

– cena,

– wygodny ustnik,

– kształt dostosowany do rączek dziecka,

– ekologia,

– rozwój zdrowych nawyków u dziecka.

Bidony i ich rodzaje

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów bidonów, wśród których wyróżniamy;
bidon z tworzywa sztucznego, jest najczęściej wybieranym i najpopularniejszym rodzajem bidonu, ze względu na duży wybór tego typu bidonu, jego cenę oraz wygodę użytkowania. Niestety ten model ma też wadę, materiał z którego jest wykonany nie jest zbytnio wytrzymały na uderzenia i czynniki atmosferyczne,

bidon z aluminium, są drugim bardzo popularnym rodzajem bidonów, jednak wybierając tego typu bidon zwrócić należy uwagę na jego atesty i materiały z których został wykonany, chodzi oto aby od wewnętrznej strony w której znajduje się napój był on pokryty dodatkowymi powłokami ochronnymi. Niewątpliwie bidon ten jest lekki, tańszy od innych i dostępny w wielu rozmiarach oraz różnej kolorystyce. Jego główna wada jest bardzo szybka możliwość zepsucia,

bidon metalowy, jest to rodzaj bidonu wykonany ze specjalnej stali nierdzewnej, która jest bezpieczna dla zdrowia, wytrzymała, wygodna i trwała. Do wad tego typu bidonu należy przede wszystkim wysoka cena, duża waga, a w trakcie picia napoju można mieć wrażenie metalicznego smaku wody,

bidon z filtrem, jest na rynku od niedawna i zaliczany jest do kategorii tych sportowych i turystycznych, jest on specjalnie zaprojektowany tak aby można w nim było umieścić filtr oczyszczający wodę, dzięki temu bidon można uzupełnić woda z kranu,

bidon termiczny, jest to rodzaj bidonu o właściwościach izolacyjnych, a chłodny napój pozostaje w tej temperaturze taki sam przez dłuższy czas.

Bidony na co zwrócić uwagę przed kupnem?

Wybierając bidon warto zastanowić się i przemyśleć kilka kwestii, takich jak:

– tworzywo z którego został wykonany,

– z silikonową rurką czy może bez,

– wygoda w użytkowaniu, czyli powinien być zarówno poręczny, jak i lekki,

– zwróćmy uwagę również na jakość wykonania bidonu,

– czy posiada odpowiednie atesty i normy, które dają możliwość użytkowania go przez dzieci,

– czy jest uniwersalny, czyli czy zmieści się w uchwycie rowerowym, uchwycie przy wózku, a także zmieści się do organizera,

– czy jest bezpieczny dla środowiska naturalnego,

– wielkość bidonu, do wyboru są : 0,3l, 0,5l, 0,7l i 1,0l,

– zwróćmy uwagę również na miękkość rurki,

– warto również przyjrzeć się w jaki sposób jest on zamykany,

– przeczytajmy etykietę i zobaczmy czy w składzie materiałów z jakich został wykonany nie ma żadnych niebezpiecznych substancji, które mogłyby zagrażać zdrowiu dziecka,

– sprawdźmy czy rurka przesuwa się razem z pochyleniem bidonu czy pozostaje w jednym miejscu.

Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie powyższe kwestie, sprawdzimy i poczytamy dostępne informacje o wybranym przez nas modelu wówczas będziemy mieć pewność, że wybraliśmy ten najbardziej odpowiedni dla naszego dziecka.

Bidony czy warto kupić?

Zapewne dla większości rodziców zakup bidonu to zbędny i nie potrzebny wydatek. Jednak jeśli popatrzymy na zalety jakie posiada bidon, wówczas możliwe że zmienimy zdanie. Bidony to nie tylko wygoda i łatwość użytkowania dla dzieci, to również pewność dla rodziców, że maja wpływ na to co ich dziecko pije w przedszkolu czy też szkole.

Bidony można zabrać wszędzie i bez problemu z nich korzystać, ponieważ są lekkie i nie przeciekają, dzięki czemu woda się z nich nie wylewa. Jeśli wybierzemy bidon termiczny, wówczas dojdzie dodatkowy plus napój będzie miał przez dłuższy czas taka temperaturę w jakiej został wlany do bidonu. Dzięki dostępności różnych wzorów, kolorów oraz form każdy znajdzie coś dla siebie i swojego dziecka.

Bidony cena

Cena bidonu zaczyna się od 16,90 złotych za najtańszy i najprostszy model, a zatem za ten najmniej trwały. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę jakość i opinie innych mam to znajdziemy bidony, dużo bardziej trwałe, z odpowiednia jakością i bezpiecznymi atestami, których ceny zaczynają się od 38,00 złotych, a kończą nawet na 120,00 złotych.

Przed zakupem warto poczytać opinie, popytać producentów, a wtedy będziemy mogli dobrać odpowiedni bidon dla naszego dziecka, który posłuży przez dłuższy czas. Dostępność na rynku różnych wzorów, kolorów, rozmiarów i rodzajów bidonów jest gwarancją znalezienia odpowiedniego typu bidonu dla każdego użytkownika.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *