aktywny maluch

Aktywny maluch – zadbaj o rozwój swojego dziecka

Aktywność fizyczna jest kluczowym elementem składającym się na prawidłowy rozwój każdego malucha. Ruch wpływa korzystnie na sprawność, dotlenia organizm, zwiększa odporność, redukuje niepokój i poprawia samopoczucie.

Z miłości do dzieci i szacunku dla mam, stworzyliśmy proste rozwiązania, które świetnie sprawdzą się podczas pielęgnowania codziennej dawki aktywności fizycznej każdego malucha. Dzieci najczęściej traktują wysiłek fizyczny jako zabawę, co dodatkowo zachęca i ułatwia proponowanie im takiej formy spędzania czasu wolnego. Każdy aktywny maluch powinien mieć swoim domu prawdziwy sprzęt, który pomoże mu odkrywać świat, pasje, budować pewność siebie.

Szczególnie cenny jest ruch na świeżym powietrzu a aktywność powinna być naturalnym elementem codzienności, począwszy od spaceru, zabawy na placu zabaw aż do opanowania jazdy na rowerze czy długich wypraw na hulajnodze. Korzyści płyną również dla mam. Gwarantujemy, że wspólny ruch na świeżym powietrzu to świetna przygoda.

Przygodę tą zaczynamy od spacerów z pociechą w wózku i już w tym momencie uczymy najmłodszych korzyści płynących z ruchu. Maluch obserwuje z wózka otaczający świat, ruch liści na wietrze, ruch cieni i słońca, lot przelatującego ptaka. Obserwuje również swoich starszych kolegów, tych mniejszych stawiających pierwsze kroki i tych większych biegających dookoła parku.

W tym momencie rodzi się pragnienie, którego my jesteśmy odpowiedzią, ponieważ kolejnym etapem po nauce chodzenie, jest jej urozmaicenie sportem i dobrą zabawą. Ważne jest, żeby nie przeoczyć tego momentu i dynamicznie rozbudzać ciekawość dziecka, oferując mu wiele możliwości. Taką możliwością są nasze rowerki i hulajnogi przeznaczone dla najmłodszych odbiorców.

Rowerek biegowy – przyjaciel każdego malucha

Rowerki biegowe, nie bez powodu na przestrzeni ostatnich lat zyskały na popularności. Spacery, są przyjemniejsze kiedy wzbogacamy je o dodatkowe atrakcje, taką atrakcją jest właśnie rowerek bez kółek. Korzyści z tej formy aktywności jest wiele, a najważniejszą z nich dla nas i każdej mamy jest radość dziecka, płynąca z niekończącej się zabawy odkrywania.

Pamiętajmy, że łatwiej się poruszać z kilkulatkiem i rowerkiem biegowym  na zakupach, spacerze niż bez niego. Korzyści jest jednak zdecydowanie więcej. Do najważniejszej z nich zaliczamy kształtowanie i usprawnianie równowagi dziecka, dzięki czemu późniejsza przesiadka na klasyczny rower, jest łatwizną, co oznacza dla dziecka mniej stresu, lepsze samopoczucie, budowanie pewności siebie i chęci do nauki, bo przecież to takie proste.

Poruszania się na rowerku biegowym daje dziecku i rodzicom sporo satysfakcji z nauki nowych umiejętności.  Rozważając zakup, powinniśmy przede wszystkim kierować się dobrem dziecka i poprawą jakości dnia codziennego dla wszystkich zainteresowanych. Sport na świeżym powietrzu i jazda na rowerze jest dobrym pomysłem do zawierania nowych znajomości wśród najmłodszych.

Dzieci chętnie wymieniają się zabawkami czy gadżetami , więc rowerek również posłuży jako zapalnik do poznawania nowych kolegów i koleżanek. Rowerki, które proponujemy są nie tylko praktyczne, ale również piękne. Stylowe materiały i niebanalne połączenie kolorystyczne, przyciągną uwagę nawet najbardziej wymagających klientów.

rozwój dziecka

Hulajnogi – to dopiero frajda!

Świetnym pomysłem na rozbudzenie aktywności dziecka, jest zakup niebanalnego sprzętu sportowego, a konkretniej hulajnogi. Niepodważalną zaletą tego produktu, jest jego uniwersalność i niemalże stuprocentowa pewność zadowolenia malucha.

Hulajnoga to na równi z rowerem najpopularniejszy i najlepiej sprawdzający się wybór, jeśli chodzi o sprzęt jeździecki dla najmłodszych. Zdecydowanie wygrywa walkę z rolkami, deskorolkami czy wrotkami, które przeznaczone są dla dzieci starszych i niejednokrotnie wymagają wyjątkowo dobrej koordynacji ruchowej.

Hulajnoga w sposób łatwy, przyjemny, pełen zabawy i radości kształtuje poczucie równowagi, koordynacji ruchowej, poprawia kondycję a nawet małymi krokami uczy samodyscypliny i samorealizacji. Ponad to zabawa na świeżym powietrzu z naszym sprzętem sportowym, rozwija pasje i wyobraźnie każdego aktywnego malucha.

Hulajnoga SCOOTANDRIDE Highwaykick 2w1, która jest dostępna w naszym asortymencie jest wyjątkowa ponieważ, mogą się nią cieszyć dzieci już od pierwszego roku życia. Nie bez powodu zdobyła wyróżnienie w prestiżowym konkursie Zabawka Roku 2018. Ponad to, jak każdy nasz produkt oprócz niepodważalnej jakości i funkcjonalności, wyróżnia się stylem i bogatą gamą kolorystyczną.

Spodoba się zarówno małej księżniczce jak i prawdziwemu łobuziakowi. Jazda na hulajnodze to świetna zabawa i okazja do nauczenia się przeróżnych sztuczek. Zakup pierwszej hulajnogi to spore wyzwanie, powinna być odpowiednio dobrana do wieku, wzrostu i sprawności dziecka.

Dlatego w swoich propozycjach zwracamy szczególną uwagę na ogrom funkcji i możliwość dostosowania hulajnogi do aktualnego etapu rozwoju maluszka, tak żeby dawała radość i zachęcała do aktywności na świeżym powietrzu przez dobre kilka lat.

Czy rowerek biegowy albo hulajnoga to dobry pomysł na prezent ?

Sprzęt sportowy jest ciekawym pomysłem na prezent. Zakładając, że znamy wiek malucha, śmiało możemy zainicjować jego przygodę z aktywnością. Rowerki biegowe hulajnogi, które proponujemy są produktami uniwersalnymi dla dzieci w określonych grupach wiekowych. Wybrałeś model? Teraz dobierz styl i ciesz się radością malucha któremu właśnie sprawiasz nie lada niespodziankę!

Aktywny wypoczynek ma swoich pomocników

Twoje dziecko ma już swój unikatowy sprzęt sportowy? Więc przyszedł czas żeby przetestować go w pobliskim parku. Wybierając się z dzieckiem na aktywny wypoczynek nie zapomnij o jego pomocnikach. Niezbędnym pomocnikiem każdego małego sportowca jest bidon bądź kubeczek, który ukoi pragnienie podczas aktywnej zabawy.

Dobierz go do wieku i potrzeb dziecka. Teraz czas na plecak, który pozwoli maluchowi poczuć się jak prawdziwy odkrywca. W naszym asortymencie znajdziesz mnóstwo barwnych i uroczych plecaków, a któryś z nich z pewnością zwróci Twoja uwagę.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *