wkładki do wózka do czego służy

Wkładki do wózka – do czego służą?

Wkładki do wózka to kolejny przydatny gadżet dla dziecka. Wkładka do wózka pasuje do każdego modelu wózka, sprawdzi się przede wszystkim w wózkach spacerowych, pozwalając na utrzymanie prawidłowej pozycji dziecka. Wkładki do wózka dostępne są w różnych wzorach i kolorach dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Wkładki do wózka to coraz bardziej powszechny i świadomy wybór rodziców, którzy chcą zapewnić najwyższy komfort jazdy swoim dzieciom. Wkładki do wózka dają również możliwość zmiany dotychczasowej nudnej tapicerki wózka na coś nowego, ciekawego i przyciągającego uwagę.

A jeśli do tego masz dość ciągłego czyszczenia tapicerki wózka, która czasem bardzo ciężko się ściąga, to wkładka to wózka jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ szybko i łatwo ja ściągniesz i odświeżysz.

Wkładki do wózka do czego służą?

Wkładka do wózka to nie tylko modny akcent, który przeznaczony jest głównie do wózków spacerowych, a jego głównym przeznaczeniem jest komfort i wygoda naszego dziecka.

Dzięki dostępności na rynku wielu producentów wkładek do wózków,  jak również możliwości wyboru konkretnego modelu możemy wybrać ten, który będzie dopasowany do potrzeb naszego dziecka.

Możemy wybrać model stworzony do modelu wózka albo uniwersalny pasujący do każdego wózka. Wkładka do wózka jest również przydatna jeśli mamy malutkie dziecko, które dopiero co zaczyna siadać, wkładka umożliwi mu zachowanie odpowiedniej pozycji, a co za tym idzie nie będzie miało problemów w późniejszym życiu z wadami kręgosłupa.

Warto również pomyśleć o materiale i wybrać ten najbardziej naturalny, który ma ogromny wpływ na komfort jazdy w wózku. Dzięki naturalnym tkaninom, nasze dziecko mniej się poci a dzięki temu dłużej jest wstanie wytrzymać w podroży i dużo częściej ucina sobie drzemkę.

Wkładki do wózka zalety

Wkładki do wózka mają wiele zalet do których należą:

– wygoda,

– funkcjonalność,

– zapewnienie ciepła,

– utrzymanie prawidłowej pozycji dziecka,

– możliwość dopięcia poduszki,

– komfort w trakcie jazdy,

– szeroki wybór wzorów i kolorów,

– łatwy montaż,

– nadaje się do prania w pralce, w niskiej temperaturze,

– naturalne tkaniny,

– ochrona tapicerki wózka,

– ciekawy styl,

– elegancja,

– możliwość zmiany wyglądu wózka.

Wkładki do wózka dodatkowe akcesoria

W trakcie wyboru odpowiedniej wkładki do wózka warto zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria, które są proponowane przez producentów. Do takich akcesoriów zaliczamy:

– poduszkę typu motylek,

– ochraniacze na pasy,

– śpiworek,

– osłonka na zimę lub deszcz,

– organizer do wózka,

– otulacz typu kocyk,

– torba na niezbędne akcesoria.

Akcesoria te są bardzo przydatne, jednak nie zawsze znajdują się w standardowej ofercie zakupu wkładki do wózka. Zwróćmy uwagę czy któryś z nich jest dodany jako gratis, a może istnieje możliwość dokupienia ich w takim samym kolorze i wzorze jak mamy wkładkę. Czasami zdarza się, że przy zakupie większej ilości dodatków do wkładki istniej możliwość otrzymania atrakcyjnego rabatu.

Wkładki do wózka z czego są wykonane?

Wkładki do wózka są starannie wykrojonym materiałem, który umieszcza się na tapicerce wózka spacerowego, dotyczy to zarówno górnej jak i dolnej części siedziska w wózku. Wkładki wykonuje się z kilku warstw materiału, tak aby zapewnić jak najlepszy komfort siedzącemu dziecku Najczęściej wkładki szyje się z bawełny, poliestru lub w ostatnich latach bardzo popularnego materiału typu minky.

Wnętrze wkładki zostaje wypełnione bardzo cienka warstwą sprężystej pianki, dzięki czemu dziecko nie obija się w trakcie jazdy. Wkładka do wózka powinna mieć jak najwięcej wycięć, dzięki którym będzie ją można w bardzo łatwy sposób dopasować do wózka oraz przełożyć bez problemu pasy bezpieczeństwa.

Wszystkie tkaniny powinny posiadać odpowiednie atesty dzięki którym skóra dziecka nie będzie narażona na nieprzyjemne otarcia, a także wysypki, czy odparzenia. Materiały powinny być zarówno przewiewne, jak i antyalergiczne.

wkładki do wózka

Wkładki do wózka na co zwrócić uwagę przed zakupem

Decydując się na zakup wkładki do wózka warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

– materiał z jakiego jest wykonany,

– czy wkładka jest dobrze dopasowana do wózka,

– czy się nie zsuwa w trakcie użytkowania,

– czym jest wypełniona,

– czy ma dodatkowo w zestawie poduszkę,

– jak jest mocowana do wózka,

– osłona przed zabrudzeniami,

– dodatkowe akcesoria, takie jak wkładki na pasy,

– wybieramy wkładkę uniwersalną, czy przeznaczoną do konkretnego modelu wózka,

– wybór też powinien dotyczyć wkładki na lato, zimę czy uniwersalnej, pasującej do każdej pory roku,

– atesty na tkaniny, z których jest wykonana wkładka,

– wkładka jednostronna czy dwustronna.

Wkładki do wózka gdzie kupić?

Na rynku dostępnych jest wiele miejsc zarówno stacjonarnych jak i internetowych, które w swojej ofercie maja wkładki do wózka. Warto sprawdzić ofertę sklepów dla dzieci i niemowląt, a także poszukać na stronach sprawdzonych producentów, którzy gwarantują wkładki do wózka najlepszej jakości.

Jeśli stawiamy również na modny wygląd możemy zamówić wkładkę do wózka nie tylko w ciekawym wzorze i kolorze, ale również z personalizacją do naszego wózka. Możemy tego dokonać poprzez podanie modelu wózka, lub tez poprzez wymierzenie wózka, wysokości pasów oraz szerokości siedziska. W personalizowanych wkładkach mamy również możliwość wyboru tkaniny oraz wypełnienia. Pamiętajmy o wyborze tkanin jak najbardziej naturalnych.

Wkładki do wózka cena

Cena wkładki do wózka zależy nie tylko od producenta, ale również od tkaniny, wypełnienia, dodatków czy też samej jakości. Ceny wkładek do wózka zaczynają się od 65,00 złotych za samą wkładkę bez dodatkowych akcesoriów.

Wkładki do wózka w zestawach z kilkoma dodatkami to wydatek zaczynających się od 150,00 złotych wzwyż. Jeśli zależy nam na maksymalnym komforcie i bezpieczeństwie naszego dziecka, a także na najwyższej jakości warto zainwestować trochę więcej i cieszyć się radością naszego dziecka.

Dzięki dostępności różnych wzorów i kolorów możesz w łatwy sposób ożywić nudną tapicerkę wózka, a do tego masz pewność że znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie i swojego dziecka.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *