poduszki do karmienia

Poduszki do karmienia – co warto wiedzieć przed zakupem?

Poduszka do karmienia to przedmiot, który niewątpliwie ułatwia naturalne karmienie piersią. Swoim kształtem tradycyjnie przypomina rogal lub fasolkę, od czego bierze swoją potoczną nazwę. Na rynku pojawiła się dosyć niedawno, a już trudno wyobrazić sobie komfortowe karmienie bez niej.

Nie jest w stanie zastąpić jej ani zwykła, prostokątna poduszka, ani nawet zwinięty koc, który jest niestabilny i w każdym momencie może się rozwinąć. Natomiast karmienie przez dłuższy czas bez jej pomocy może powodować negatywne skutki, zarówno u dziecka, jak i u matki.

Przeznaczenie poduszki do karmienia

Poduszka do karmienia przeznaczona jest dla każdej mamy, zwłaszcza tej rozpoczynającej przygodę z karmieniem, dla której bezpieczeństwo swoje oraz dziecka, a także wygoda są nieodłącznymi elementami każdej czynności. Niełatwo jest bowiem nauczyć się dobrze przystawić noworodka czy niemowlę do piersi, a jednocześnie je podtrzymywać, mając uniesiony łokieć.

Tym bardziej, że każde karmienie trwa od ok. 20 min. do ok. 40 min. To bardzo funkcjonalne akcesorium może służyć również jako rogal do leżenia na brzuszku oraz później, gdy dziecko będzie gotowe, żeby usiąść, jako pierwszy fotel. Dla noworodków może pełnić także funkcję leżaczka, a dla mam oczekujących przyjścia potomstwa na świat podporę podczas leżenia na boku.

Wygoda i bezpieczeństwo poduszki do karmienia                                               

Poduszka do karmienia Pink no more została stworzona z myślą o mamie i dziecku. Specjalne wyprofilowanie sprawia, że idealnie układa się na biodrach mamy, nawet przed wzięciem maluszka na ręce. Pozwala tym samym uniknąć niepotrzebnych zmian ułożenia ciała dziecka, o które nietrudno, mając do czynienia z tradycyjnym modelem.

Poduszka jest niezastąpiona zwłaszcza podczas karmienia piersią. Stanowi stabilne podparcie przedramion matki, dzięki czemu dziecko jest bezpiecznie ułożone i umożliwia zalecaną przez położne i pediatrów pozycję, w której ucho, bark i biodro dziecka tworzą linię prostą. Maluszek znajduje się wówczas na odpowiedniej wysokości i odpowiedniej odległości od piersi, dzięki czemu jest w stanie chwycić i zassać brodawkę, nie powodując przy tym ran.

W późniejszym czasie, gdy początki laktacji zostaną opanowane i dziecko potrafi prawidłowo ssać, wolna ręka może stać się wybawieniem, gdy wcześniej zabrakło czasu na zjedzenie, napicie się kawy, przejrzeniu wiadomości, czy przeczytaniu czegoś. Poduszka do karmienia przydaje się również podczas karmienia butelką, czy usypiania, pozwalając dziecku na leżenie w pozycji najbezpieczniejszej dla jego kręgosłupa.

Może z niej korzystać wówczas nie tylko mama, ale również tata. Polecana poduszka nie tylko gwarantuje dziecku maksymalną wygodę, ale również odciążenie pleców mamy, redukując napięcie mięśniowe szyi i karku. Karmienie staje czasem relaksu i odpoczynku.                                                                                                                                                              poduszka do karmienia

Jak używać poduszki do karmienia?

Poduszkę do karmienia należy umieścić na biodrach. W pozycji klasycznej brzuszek dziecka powinien być skierowany w stronę brzucha mamy, a jego uszko, bark i biodro muszą tworzyć linię prostą. Główka dziecka powinna być swobodnie ułożona na zgięciu łokcia mamy, a jej przedramię i dłoń powinny podtrzymywać plecy i pośladki maluszka.

W pozycji krzyżowej natomiast główka dziecka jest podparta dłonią, a plecy przedramieniem. Podobnie poduszka do karmienia może służyć przy tzw. pozycji spod pachy, polecanej zwłaszcza po cesarskim cięciu. Wówczas dziecko należy położyć tak, aby jego nogi znalazły się pod pachą, brzuszek był przytulony do boku mamy, a jej dłoń i przedramię odpowiednio podtrzymywały główkę i plecy. W tym wypadku poduszkę do karmienia należy umieścić nieco wyżej, aby nie pochylać się na bok.

Innowacyjność

Innowacyjnym rozwiązaniem jest dwustronność poduszki do karmienia. Strona bawełniana ze względu na swoje właściwości higroskopijne, czyli zdolność pochłaniania wody, polecana jest zwłaszcza w ciepłe i gorące dni. Bez problemu wchłonie pot dziecka, uniemożliwiając podrażnienia skóry. Strona welurowa zalecana jest zwłaszcza w chłodne i zimne dni.

Wysokiej jakości materiały, z których wykonana została poduszka do karmienia, są miękkie i miłe w dotyku oraz nie uczulają delikatnej skóry dziecka. Wypełnienie stanowi puch silikonowi, dzięki któremu poduszka idealnie dopasowuje się do ciała dziecka, pozostając jednocześnie elastyczną i odpowiednio twardą. Ważnym atutem jest fakt, że zarówno materiały, jak i poduszki do karmienia wyprodukowane zostały w Polsce.

Wygląd poduszki do karmienia

Poduszka do karmienia  Pink no more jest bardzo estetycznie wykonana. Każdy szczegół został dopracowany tak, że całość tworzy niepowtarzalny produkt. Kolory oraz wzory są bardzo stonowane i pasują do każdego wystroju dziecięcego pokoju, a maluszek może przy nich bez problemu wyciszyć się i uspokoić. Idealnie nadaje się dla mam lubiących zarówno klasyczny, jak i nowoczesny design. Aktualnie dostępne są cztery wzory: botanic, gwiazdy, trójkąty oraz dots.

Ważne informacje

Skład: strona bawełniana – 100% bawełna; strona welurowa – 80% bawełna, 20% poliester; wypełnienie – hipoalergiczny puch silikonowy.        Pranie i prasowanie: pokrowiec można prać w pralce w 40 st. C, max 800 obrotów. Prasować można tylko bawełnianą stronę. Wyprodukowano w Polsce.

Powody dla których warto mieć poduszkę do karmienia Pink no more

 • przyjazny i hipoalergiczny dla delikatnej skóry dziecka materiał, z którego została wyprodukowana
 • dwustronny pokrowiec – bawełniany oraz welurowy, nadający się do używania zarówno w ciepłe jak i chłodne dni, nie narażając przy tym na podrażnienia skóry maluszka
 • wygodna w użyciu – można ją ułożyć na biodrach przed wzięciem dziecka na ręce
 • funkcjonalna – może służyć na różnych etapach rozwoju psychosomatycznego maluszka
 • niezastąpiona podczas karmienia zarówno w pozycji klasycznej, krzyżowej, jak i spod pachy
 • pomocna przy karmieniu butelką
 • pomaga w prawidłowym ułożeniu dziecka podczas karmienia, wspierając przy tym jego rozwój
 • gwarantuje maksymalną wygodę dziecka
 • odciąża plecy mamy, redukując napięcie mięśniowe szyi i karku
 • przyjazne dla mamy i dziecka wzory oraz kolory
 • łatwa w utrzymaniu czystości – wystarczy zdjąć pokrowiec i go wyprać
 • szybka dostawa

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *