Przewijaki

Przewijaki niemowlęce – dlaczego są tak ważne?

Przewijaki są kolejnym elementem stanowiącym pomoc i wyposażenie dziecięcej wyprawki. Przewijak jest niezwykle przydatny w trakcie codziennej pielęgnacji dziecka pozwala na bezproblemową zmianę pieluszki oraz przy mniejszych dzieciach pozwala na wygodne ubranie leżącego dziecka.

Wybór przewijaka może okazać się naprawdę trudny jednak warto popytać koleżanki, które mają już dzieci jaki model one posiadają i czy spełnia ich wymagania, pomocnym źródłem są również fora internetowa z opiniami na temat rodzajów przewijaków. Jednak na pierwszym miejscu stawiajmy zawsze bezpieczeństwo i wygodę naszego maluszka.

Czym jest przewijak?

Przewijak jest uznawany albo jako mebel albo jako specjalna podkładka mająca pomóc rodzicom w pielęgnacji ich dziecka. Zazwyczaj przewijak ma kształt prostokąta, którego dłuższe boki są wyższe i wypełnione specjalnym, miękkim wypełnieniem.

Przewijak jest pokryty wodoszczelnym i plamoodpornym materiałem, zapewniającym możliwość jego szybkiego wytarcia i czyszczenia. Wyższe boki mają zapewnić bezpieczeństwo dziecku, a dostosowanie odpowiedniej wysokości jest pomocna dla rodziców. Warto zaopatrzyć się także w miękkie i jak najbardziej naturalne prześcieradło na przewijak, na którym nasze dziecko będzie czuło się jeszcze bardziej komfortowo.

Przewijaki dlaczego warto je kupić?

Przewijak warto kupić ze względu na jego zalety:

– wygoda,

– bezpieczeństwo,

– atrakcyjna cena,

– wysoka jakość,

– trwałość, wytrzymałość,

– jest stabilny,

– miękki,

– pomocny dla rodziców,

– funkcjonalny,

– praktyczny,

– łatwy w utrzymaniu czystości,

– dobrze wyprofilowany,

– zajmuje niewiele miejsca,

– stabilny,

– opływowe kształty,

– antypoślizgowa powłoka,

– możliwość wyboru odpowiedniego modelu.

Przewijak i jego rodzaje

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów przewijaków, takich jak:

– wolnostojący, jest rodzajem przewijaka, który warto postawić zaraz obok łóżeczka, dzięki temu będziemy mogli w szybkim tempie zająć się naszym dzieckiem, przewijak tego typu możemy ostawić w zasadzie wszędzie gdzie mamy miejsce, posiada on półki na niezbędne akcesoria, jednak nie sprawdzi się w małych mieszkaniach, w których nie ma dość dużo miejsca na dodatkowy mebel,

– nakładany na łóżeczka, jest najczęściej wybieranym rodzajem przewijaka ze względu na swoja niska cenę oraz na niewielkie gabaryty, dodatkowo jest wykonany z łatwo czyszczącej się tkaniny, co z kolei sprzyja utrzymani czystości,

– przewijak na komodę, to wybór spośród dwóch jego wersji: komoda jest całym przewijakiem, lub kupno dużego przewijaka do posiadanej komody, obydwie opcje są dość drogie i nie każdy decyduje się na ich wybór, jednak jeśli mamy miejsce w domu warto po niego sięgnąć,

– przewijak ścienny, jest rodzajem przewijaka idealny do małych mieszkań, ze względu na możliwość zamontowania go na ścianie, nie zabiera dużo miejsca, a jest bardzo funkcjonalny, jest on wyposażony półki oraz kieszonki, w których można trzymać najpotrzebniejsze rzeczy,

– przewijak drewniany, jest rodzajem przewijaka, który nie został wyposażony w materac, w związku z czym należy go dokupić,

– przewijaki turystyczne, to rodzaj podręcznych i przydatnych przewijaków w trakcie podróży, mogą one być samochodowe, dmuchane, zalicza się do nich również maty do przewijania,

– przewijak z wanienką, w tej opcji przewijak zamontowany jest na górze wanienki, jednak na czas kąpieli należy go z niej ściągnąć, jego plusem jest to, że zajmuje mało miejsca.

Przewijak na co zwrócić uwagę?

Wybór przewijaka nie jest wcale taka prosta sprawą, ponieważ dostępność różnych rodzajów może sprawić nie lada problem każdemu rodzicowi. Zatem na co zwrócić uwagę przy jego zakupie:
– należy wybrać odpowiedni model, który spełni nasze oczekiwania,

– czy jest odpowiednio wyprofilowany z wyższymi bokami tak aby dziecko z niego nie spadło,

– z jakiego materiału został zrobiony, czy jest miękki i delikatny,

– popatrzmy również na jego kształt i wielkość,

– czy posiada odpowiednie atesty i certyfikaty,

– ważna jest również jego cena,

– czy jest w zestawie z prześcieradłem,

– czy posiada wodoodporną membranę,

– pomyślmy o obciążeniu, czyli wadze oraz wieku naszego dziecka,

– dopasowaniu go do łóżeczka lub komody,

– warto również pomyśleć o wysokości jego boków,

– czy posiada dodatki takie jak organizer, półki, szufladki,

– weźmy też po uwagę ilość miejsca jaką mamy w domu czy mieszkaniu, jest ona ważna przy wyborze rodzaju przewijaka,

– w trakcie zakupu sprawdźmy jego stabilność i wytrzymałość,

– wybierając przewijak zwróćmy uwagę na jego jakość,

– jeśli wybraliśmy przewijaka jakiegoś konkretnego producenta, poszukajmy opinii innych mam, które go używają,

– pomyślmy również o dokupieniu specjalnego pudełka na wilgotne chusteczki, które zapobiegnie ich wysuszeniu,

– wybierając przewijak może także dopasować sobie jego kolor oraz wzór, co może okazać się dla większości dodatkowym plusem.

Przewijak ceny

Jeśli chodzi o ceny przewijaków to są one uzależnione przede wszystkim od rodzaju jaki wybierzemy. Przewijak na łóżeczko najbardziej popularny i najczęściej wybierany przez rodziców kosztuje około 35,00 złotych, jeśli zdecydujemy się na zakup przewijaka wolnostojącego wówczas jego koszt to  około 100,00 złotych.

Kolejnym przewijakiem jest ten z komodą i jego cena zaczyna się od 150,00 złotych wzwyż. Przewijak na ścianę jest najdroższym rodzajem przewijaka ponieważ jego ceny zaczynają się od 350,00 złotych do nawet 750,00 złotych.

Przewijak turystyczny dmuchany to koszt 36,00 złotych, jednak należy pamiętać, że aby z niego skorzystać należy go nadmuchać a później spuścić z niego powietrze i tak w kółko. Przewijak samochodowy to wydatek rzędu 100,00 złotych, jednak jest to bardzo przydatna i zajmująca mało miejsca rzecz.

Maty do przewijania są również poręczne i kosztują około 20,00 złotych. Koszt przewijaka drewnianego to wydatek około 150,00 złotych, natomiast przewijak w zestawie z wanienką to cena 350,00 złotych. Bez względu na rodzaj przewijaka na jaki się zdecydujemy najważniejsza się przede wszystkim jego jakość. A jako, że na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i modelów, każdy rodzic dopasuje odpowiedni przewijak do swoich potrzeb.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *