kocyki dla dzieci

Kocyki dla dzieci – najlepsze otulenie Twojego dziecka

Narodziny dziecka to jeden z najważniejszych oraz najbardziej radosnych momentów w życiu każdej rodziny. Od początku malucha otaczają uśmiechy, ciepłe spojrzenia, głosy, które nasza pociecha stopniowo uczy się rozpoznawać oraz cała masa pozytywnych wrażeń.

Istnieje również szereg przedmiotów, które od niemalże pierwszych chwil życia towarzyszą maluszkowi. Wśród nich na plan pierwszy zdecydowanie wybija się ciepły kocyk. Pierwszy puchaty przyjaciel, w którego można się wtulić, by poczuć się prawie tak samo bezpiecznie, jak w brzuszku u mamy.

Komfort i poczucie bezpieczeństwa

Współczesne kocyki w fantazyjnych kolorach i wzorach zastąpiły dawne bezosobowe beciki, w które noworodki opatulano w szpitalach.  Maluch, który właśnie przyszedł na świat boi się nowych dźwięków, nieznanych zapachów, czy jarzącego światła, więc chce jak najczęściej przebywać w ramionach rodziców.

Nie zawsze jest to możliwe, dlatego, zamiast przyzwyczajać dziecko do nieustannego noszenia na rękach, lepiej zapewnić mu stabilność i wygodę w inny sposób. Zawinięcie bobasa w delikatny koc jest świetnym rozwiązaniem, gdyż w takim otoczeniu każdy maluch czuje się, jakby był przytulony do piersi. W pierwszych miesiącach życia bardzo ważne jest, by dziecko nie czuło odosobnienia i separacji.

W czasie całej ciąży maluszek nieustannie czuł bliskość z matką, więc nagły brak jej obecności może wywołać strach i kwilenie dziecka. Skrojony na miarę kocyk stanowi wiarygodny substytut opiekuńczych ramion oraz bezpiecznego środowiska. Dziecko w puszystym zawiniątku jest spokojniejsze, mniej płacze i częściej sypia.

Praktyka opatulania dziecka została wypracowana lata temu i do tej pory się sprawdza. Wielką zaletą takiego postępowania jest także wyeliminowanie ryzyka, że dziecko w nocy podrapie sobie buzię ostrymi na tym etapie pazurkami. Kocyk jest zatem przedmiotem uniwersalnym i powszechnie stosowanym.

Funkcjonalne surowce

Polecając produkty dla dzieci, wykazujemy szczególną dbałość o staranność wykonania i praktyczny wymiar akcesoriów. Nasze kocyki wykonywane są z najwyższej klasy materiałów, które są w pełni przyjazne dla wrażliwej dziecięcej skóry.

Nasze produkty legitymują się ponadto optymalnymi właściwościami termicznymi oraz przyjemną fakturą. Stawiając na ekologię, rekomendujemy np. linię kocyków bambusowych, które spełniają swą rolę przez cały sezon, a przy tym charakteryzują się estetycznym i niebanalnym wzornictwem.

Siła pasteli

Przedstawiamy bogatą gamę kolorystyczną wyrobów, które pasują do wystroju dziecięcego pokoiku w każdym stylu. Wśród puchatych kompanów malucha, największym zainteresowaniem cieszą się kocyki pastelowe. Relaksująca lawenda, pudrowy róż, czy modna mięta- oto najczęściej wybierana szata kolorystyczna.

Nasze koce przełamują także stereotypy, ponieważ klienci obecnie nie ograniczają się do kupowania różowych dodatków dla dziewczynek i niebieskich dla chłopców.  Nie istnieją kolory zarezerwowane wyłącznie dla konkretnej płci, więc twój maluch może mieć oryginalny i niekonwencjonalny kocyk w dowolnym kolorze czy deseniu.

kocyki dziecięce

Podarek dla nowo narodzonych pociech

Urocze kocyki, beciki czy rożki są doskonałym pomysłem na prezent dla dziecka przyjaciół. Jeśli brak ci inspiracji na stylowy podarunek dla noworodka, z pewnością znajdziesz ją, przeglądając asortyment sklepu. Koc jest obowiązkowym elementem ekwipunku małego dziecka.

Nawet, jeśli rodzice malucha zadbali o to, by przytulne okrycie znalazło się w wyprawce, dodatkowa sztuka zawsze jest mile widziana. Zamówiony kocyk będzie bezpośrednio przygotowany do wręczenia świeżo upieczonym rodzicom, przewiązany wstążeczką i pięknie złożony, więc nie trzeba go samodzielnie pakować.

Przykładamy wagę do tego, by nasze produkty odznaczały się nie tylko wzorową jakością, ale również nienaganną prezencją. To prezenty, które zawsze są przydatne i trafione. Jeśli preferujesz kupowanie praktycznych, a przy tym wizualnie atrakcyjnych podarków, na pewno znajdziesz tu coś odpowiedniego na każdą okazję.

Kocyki do sesji fotograficznych

Pomysłowym podarunkiem będzie np. foto-kocyk, dzięki któremu można maluchowi robić fachowe zdjęcia w poszczególnych dniach, miesiącach i latach jego życia. Wielu rodziców dokumentuje każdy rozpoczęty miesiąc życia swojego dziecka, by z perspektywy czasu zobaczyć na zdjęciach, w jaki sposób maluszek się zmieniał.

Wspólnie spędzane chwile są ulotne, a fotografie pozostaną na lata. Można oczywiście udać się do zawodowego fotografa, lecz tego typu sesje zazwyczaj są dość kosztowne. Poza tym, obca osoba robiąca zdjęcia może przestraszyć malucha, nie będąc w stanie wydobyć na światło dzienne całego potencjału malutkiego modela lub modelki.

Domowe pielesze i dobrze znane pomieszczenia są zdecydowanie lepszym miejscem do fotografowania szkraba. Przede wszystkim, dziecko zachowuje się wówczas bardziej naturalnie i swobodnie. Co istotne, zdjęcia w domowej scenerii i z wykorzystaniem ulubionego kocyka możemy zrobić właściwie w każdej chwili, nie ograniczają nas bowiem sztywne ramy czasowe ustalonych z góry spotkań z fotografem.

Foto-kocyk to bardzo użyteczny gadżet, który warto zawsze mieć pod ręką, chociażby po to, by móc spontanicznie pochwalić się pierwszym ząbkiem córeczki lub synka na portalu społecznościowym lub podczas rodzinnego spotkania.

Wspomnienie dzieciństwa

Kocyki dziecięce, choć zasadniczo wykonywane z delikatnych i mięciutkich materiałów, są jednak niezwykle wytrzymałe. Muszą przecież przetrwać wiele. Rozlane mleko, odciski małych stópek, najazdy armii pluszowych misiów, czy ślady po zupce pomidorowej- to tylko niektóre z zagrożeń związanych z codzienną eksploatacją koców.

Wszystkie te czynniki wiążą się z koniecznością częstego prania. Tkaniny dla dzieci zazwyczaj prane są w stosunkowo niskich temperaturach, lecz, z uwagi na częstotliwość czyszczenia, muszą być wyjątkowo odporne. Nasze kocyki takie właśnie są- trwałe i niezawodne!

Dzięki tym właściwościom koce będą „rosły” wraz z twoim dzieckiem, a w przyszłości będzie można je schować do kufra z pamiątkami. Nawet zwykły kocyk może bowiem stać się przedmiotem sentymentalnych i rzewnych wspomnień. Skorzystaj z oferty naszego sklepu i zachowaj na zawsze magię pierwszych lat życia twojego dziecka zaklętą w ciepłe włókna tkaniny!


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *