Pieluszkowy świat maluszka

Pieluszkowy świat maluszka

Pojawienie się maluszka na świecie to wielkie wydarzenie. Świeżo upieczeni rodzice są bardzo podekscytowani, niestety, również troszkę nerwowi i niepewni. Zwłaszcza Ci, dla których jest to pierwsze maleństwo. W trosce o komfort dziecka mama i tata są w stanie wybrać dla niego produkty jak najlepszej jakości. Pragną, by jego doznania były wyjątkowe a pierwsze wrażenia z otaczającej rzeczywistości miłe i przyjemne.

Dobra pieluszka to podstawa

W czasie pierwszych dni spędzonych razem nieodłącznym elementem jest pieluszka. Towarzyszy mamie i maleństwu na każdym kroku. Zawijamy w nią naszego szkraba, stabilizujemy mu główkę, ale też używamy w czasie karmienia, czy przewijania.

Stąd też, ważne jest aby ten element okazał się funkcjonalny i dobrze się sprawdzał w każdej sytuacji. Kiedyś, nasze mamy sięgały po białe pieluszki tetrowe. Niestety, wówczas był to jedyny produkt, który mógł się nadawać do tego celu. Obecnie, na rynku mamy dostępnych wiele różnego rodzaju pieluszek, mogących nam służyć w każdej sytuacji. Do najbardziej popularnych należą wciąż te tetrowe, gdyż ich cena jest wyraźnie konkurencyjna w stosunku do reszty.

Jednak pieluszki te nie sprawdzają się w każdej sytuacji, dlatego też wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnej mamy i jej maleństwa, firmy wyspecjalizowały się w dodatkowych produktach. Obok klasycznych – tetrowych, z tym że wykonanych w najrozmaitszych wzorach i kolorach, znajdujemy też bambusowe, muślinowe, chusteczki bambusowo-muślinowe, otulacze (z bawełny organicznej, a także bambusowe i muślinowe) oraz pieluszki pełniące funkcję chusty, otulacza i kocyka w jednym.

Pieluszka bambusowa

Większość mam w czasie kompletowania wyprawki decyduje się na zakup pieluszki bambusowej. To wyjątkowy produkt, bardzo miękki i niezmiernie delikatny, a do tego antybakteryjny i super chłonny. W czasie pierwszych dni maluszka jest on szczególnie wyczulony na dotyk.

Jego skóra, dotąd nie skażona czynnikami zewnętrznymi bardzo łatwo reaguje na wszelkiego rodzaju otarcia. Dlatego zamiast pieluszki tetrowej, która zbyt szybko staje się szorstka, warto sięgnąć po coś miększego. Po pieluszkę, która nawet po kilkunastu praniach zachowuje swoje właściwości i wciąż pozostaje delikatna.

To świetne rozwiązanie zarówno dla maleńkiego bobasa, jak i dla starszego, kilkuletniego dziecka. Przyzwyczajony do jedwabistego dotyku malec, będzie chciał zasypiać z ulubioną pieluszką jeszcze przez długi czas.

Pieluszka muślinowa

Muślin to naturalne połączenie bawełny z jedwabiście miękkim bambusem. Na polskim rynku najbardziej popularne są pieluszki, gdzie tkanina wykonana jest w 60% z wiskozy z bambusa oraz w 40% z bawełny. Pieluszka wykonana z tego materiału charakteryzuje się zarówno delikatnością, jak i wytrzymałością. Świetnie się sprawdza w charakterze kocyka dla niemowlaka w czasie upalnych, letnich dni. Obok pieluszek bambusowych, od kilku lat stanowi obowiązkowe wyposażenie wyprawki dla malucha.

Chusteczka bambusowo-muślinowa

Fantastycznym rozwiązaniem, zdającym egzamin przy każdym maluchu są niewielkie chusteczki bambusowo-muślinowe (70% bambus, 30% bawełna). Rewelacyjna chłonność produktu sprawdza się w czasie karmienia, kiedy to mając obok poręczną chusteczkę bardzo szybko reagujemy na niespodzianki związane z tą czynnością. Niewielki rozmiar tkaniny pozwala na zabranie jej zawsze ze sobą, nawet wtedy gdy nie mamy ze sobą torebki. Taką chusteczkę możemy przecież bez problemu schować do kieszeni.

Otulacz

Otulacz to nic innego jak większa pieluszka, o nieco innym przeznaczeniu. Produkt ten może nam służyć jako okrycie malucha na spacerze w wózku, czy w czasie dłuższej podróży samochodem. Wykonany jest z tkanin przyjaznych dla skóry nowonarodzonego dziecka, a jego struktura pozwala na swobodny przepływ powietrza, nie dopuszczając do przegrzewania. Spośród najbardziej popularnych otulaczy wyróżniamy te wykonane z: bawełny organicznej, bambusa oraz muślinu.

Kocyk bambusowy

Kocyk bambusowy to w rzeczywistości bardzo celne połączenie bambusa z bawełną (50% bambus 50% bawełna). Dzięki tak wspaniałemu zestawieniu kocyk zyskał niewyobrażalną miękkość, nic nie tracąc z rewelacyjnej regulacji temperatury. To odpowiedź na modlitwy zestresowanych mam, które nie wiedziały czym okryć malucha w czasie upałów. Produkt ten zatrzymuje tyle ciepła, ile potrzebuje małe ciałko, a jednocześnie nie dopuszcza do przegrzania organizmu. Jest lekki i przyjemny.

3 w 1

Domeną współczesnego społeczeństwa jest upraszczanie otaczającej nas rzeczywistości. Zatem, nic dziwnego, że i tutaj pojawiły się pewne udogodnienia. Wspaniałym pomysłem jest produkt wielofunkcyjny, będący zarówno chustą, otulaczem, jak i kocykiem.

To jedna rzecz, a sprawdzająca się w wielu sytuacjach. Wszystko to jest możliwe, dzięki wyjątkowym właściwościom tkaniny, z której wykonana jest ta pieluszka oraz jej wymiarom. Dogodna wielkość chusty pozwala na używanie jej w wielu miejscach i korzystanie z jej właściwości na różne sposoby. To produkt, który rośnie wraz z naszym maleństwem.

W pierwszych dniach bardzo dobrze się sprawdza jako chusta, z której możemy wykonać nosidło. Później, gdy bobas staje się coraz większy, z powodzeniem może służyć jako otulacz bądź kocyk na cieplejsze dni. Natomiast zimą, możemy go użyć jako przytulankę, nieodzowną w czasie procesu zasypiania.

Po pierwsze pieluszka

Nie ważne na jaki produkt się zdecydujemy, ważne by naszej decyzji przyświecało dobro maleństwa. Wśród wielu rodzajów pieluszek dostępnych na rynku, na pewno znajdziemy coś dla siebie. Tkaninę, która spełni nasze oczekiwania. Będzie nam towarzyszyła od pierwszych dni niemowlaka, przez kolejne miesiące, a nawet lata.

Na nasz wybór po części złożą się nasze osobiste preferencje oraz opinie otoczenia, mam które tę decyzję mają już za sobą. Ważne, byśmy byli świadomi produktów oferowanych nam przez polskie sklepy. Byśmy byli zadowoleni, a co najważniejsze – by zadowolona była nasza pociecha. Bo to w końcu jej zdanie jest najważniejsze.

A wiadomo, nawet najmniejszy człowiek ma swoje upodobania. Co więcej, ten maluch bardzo głośno potrafi wyrazić własne zdanie i zobligować nas do konkretnych czynów.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *