Pościel dziecięca dla niemowlaka

Pościel dla malucha to kolejny ważny element w wyprawce naszego dziecka. Dobrze dobrana i dopasowana zapewni zdrowy i spokojny sen naszemu dziecku, a dla my prześpimy całą noc, a chyba na tym najbardziej zależy wszystkim rodzicom.

Pościel dla malucha rodzaje

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pościeli, na które warto zwrócić uwagę:

– pościel z wypełnieniem MilkyWay, jest to pościel o najwyższym standardzie wykonania, uszyta z delikatnej, miękkiej w dotyku i antyalergicznej bawełny, która zapewnia komfort i bezpieczeństwo dziecku podczas snu,

– pościel bambusowa, jest coraz bardziej powszechna wśród rodziców, ze względu na swoją miękkość, hipoalergiczność, odporność na plamy oraz antybakteryjność, zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo dziecku,

– pościel w wypełnieniem Dream, jest to poście ze specjalnymi tasiemkami, dzięki którym dziecko nie rozkopie się w trakcie snu, antyalergiczna z włóknami silikonowymi,

– pościel muślinowa, jest to rodzaj pościeli bardzo delikatnej, miękkiej a zarazem ciepłej, która tworzy przyjazną oazę dla maluszka w trakcie snu,

– śpiworki, wykonane z różnych materiałów, odpowiednich dla dzieci, musza być miłe w dotyku, delikatne i przewiewne, a do tego też ciepłe, są dobrym rozwiązaniem przy rozkopywaniu się dziecka w trakcie snu, dzięki czemu dziecko przez całą noc jest przykryte,

– prześcieradła do gondoli, jest to rodzaj prześcieradła, który został dopasowany do materaca znajdującego się w gondoli, tak aby zapewnić ciepło i komfort użytkowania wózka w trakcie spacerów,

– prześcieradła do łóżeczka, jest wygodnym i praktycznym rozwiązaniem dla zapewnienia higieny naszemu dziecku, jeśli dodatkowo posiada gumkę mamy pewność, że nie zsunie się w trakcie spania,

– poduszka w wypełnieniem MilkyWay, jest to poduszka wypełniona specjalnym miękkim i certyfikowanym wypełnieniem, gwarantującym dobre podparcie główki dziecka i jego spokojny sen,

– poduszka muślinowa, zrobiona jest z bambusa lub bawełny, zapewnia odpowiednie podparcie dla główki dziecka, a także dopasowuje się do jego kształtu, sprawia że główka nie poci się co ma miejsce w innych poduszkach, których wypełnienie jest sztuczne.

Pościel dla dziecka i jej zalety

Do głównych zalet pościeli dla niemowlaka należy:

– termoregulacja,

– poczucie bezpieczeństwa,

– wysoka jakość,

– trwałość,

– antyalergiczna,

– super wzory i kolory,

– miękkość,

– delikatność,

– komfort,

– odpowiednie otulenie,

– lekka,

– ciepła,

– puszysta,

pościel dziecięca dla niemowlaka

Pościel na co zwrócić uwagę

Najważniejsza sprawą, na jaką należy zwrócić uwagę jest materiał z jakiego została wykonana, warto wybrać tą najbardziej naturalną bawełnianą lub tez coraz bardziej popularna bambusową. Kolejnym elementem jest wypełnienie pościeli, które również nie powinno zawierać sztucznych tkanin.

Najlepszy rozwiązaniem jest wybór wypełnienia naturalnego – bawełnianego. Warto przemyśleć fakt ewentualnych alergii, które mogą występować u dziecka. Kolejna ważna sprawa to dbałość o higienę, czyli łatwość czyszczenia i prania pościeli.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli pościeli, w różnych wzorach i kolorach, dlatego pod tym względem każdy rodzić na pewno znajdzie coś dla swojej pociechy. Dodatkowo zwrócić należy uwagę na jakość tkanin, w tym na posiadane atesty i certyfikaty, dzięki którym pościel została dopuszczona do użytkowania.

Najlepszym rozwiązaniem dla małego dziecka jest zakup pościeli lekkiej, ciepłej i puszystej, która posiada właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Warto również zaopatrzyć się w kilka kompletów pościeli tak aby można je było bez obaw zmieniać.

Pomyślmy także o dodatkach jakie mogą występować w zestawach pościeli. Ciekawym rozwiązaniem są zestawy zawierające pościel, prześcieradło, kocyk, organizer oraz ochraniacz do łóżeczka, które sa wykonane z tego samego materiału i w tym samym wzorze i kolorze.

Pościel jak o nią dbać?

Banie o pościel to zazwyczaj kwestia bardziej higieniczna, ponieważ zmiana pościeli odbywa się jeśli ta jest zabrudzona lub jeśli doszło do jakich mechanicznych zniszczeń, które u małych dzieci zdarzają się naprawdę rzadko. Jeśli wybieramy pościel dobrej jakości możemy mieć pewność, że posłuży nam na kilka ładnych lat, ponieważ nie zmechaci się ani nie straci swoich kolorów w trakcie prania.

Pościel powinna być prana w niskich temperaturach z zastosowaniem odpowiednich środków czystości, które wykazują działanie antybakteryjne i hipoalergiczne. Zmieniajmy pościel najczęściej jak to tylko możliwe.

Pościel jaki rozmiar jest odpowiedni?

Jeśli chodzi o dobór odpowiedniego rozmiaru pościeli dla dzieci to wybierając pościel do łóżeczka powinna ona mieć w przypadku kołdry 70 na 100cm, natomiast jeśli chodzi o poduszkę to wymiary 40 na 60cm. Jak sami wiemy nasze dziecko rośnie dlatego kolejnym wymiarem odpowiedniej kołderki jest ta o wymiarach 100 na 135cm. W późniejszym czasie nasze dziecko może już spać pod standardową dużą kołdrą.

Pościel z jakich jest wykonana materiałów

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów materiałów szczególnie polecanych dla niemowlaków i dzieci. Do materiałów tych należy:

– flanela, bardzo ciepła, miękka, odporna na zabrudzenia,

-satyna, może być zarówno bawełniana jak i jedwabna, daje uczucie chłodu gdy się jej dotyka,

– kora, jest materiałem lekkim, który się nie gniecie,

– adamaszek, bardzo trwały i gruby,

– perkal, jest materiałem wytrzymałym, grubym i odpornym na wszelakie rozciągnięcia,

– dżersej, może być zarówno wełniany i bawełniany, dobra jakość a zarazem i trwałość,

– batyst, może być bawełniany lub lniany, bardzo delikatny i miękki w dotyku.

Dla małych dzieci polecana jest jednak pościel z  bawełny, bambusa lub muślinu, ponieważ są to materiały jak najbardziej naturalne i bezpieczne dla dzieci i niemowlaków.

Pościel ceny

Ceny pościeli dla niemowląt zależą od marki producenta, jakości tkanin oraz rozmiaru pościeli. Ceny zaczynają się od 65,00 złotych do tego należy jeszcze dodać koszt około 24,00 złotych za prześcieradło. Jeśli weźmiemy cały zestaw pościeli z kołderką, poduszką, prześcieradłem i ochraniaczem do łóżeczka to cena automatycznie wzrośnie do około 150,00 złotych, ale w takim przypadku mamy cały zestaw od jednego producenta, tej samej jakości.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *