loulou lollipop

Loulou Lollipop akcesoria dla niemowląt

Gryzaki dla dzieci – ratunek podczas bolesnego ząbkowania

Okres ząbkowania u niemowląt to uciążliwy czas zarówno dla maluszka jak i dla rodziców, którzy pragną przynieść ukojenie i zmniejszyć uczucie dyskomfortu u swojej pociechy.

Gryzaki masując dziąsła mają za zadanie uśmierzyć ból występujący w tym czasie u niemowląt, zmniejszyć opuchliznę a co za tym idzie zapobiec dodatkowym przykrym skutkom ubocznym, towarzyszącym ząbkowaniu.

Od kiedy stosować gryzaki

Już w momencie gdy rodzice zaobserwują wzmożony proces ślinienia się u dziecka, mogą zaopatrzyć się w potrzebne gryzaki. Najwcześniej dzieje się to od 3 miesiąca życia, a pierwsze ząbki zwykle wyrzynają się w 6 miesiącu.

Obok tak pomocnego asortymentu warto zaopatrzyć się również w żele i maści, które dzięki swoim łagodzącym właściwością wspomogą oddziaływanie gryzaka i wszystko razem przyniesie oczekiwaną ulgę. Niektóre modele posiadają specjalne otworki, w które wlewa się kojące żele.

Jak wybrać odpowiedni gryzak

Przy zakupie należy bezsprzecznie i w pierwszej kolejności zwrócić uwagą na to, czy gryzak jest w pełni bezpieczny dla dziecka. Wiadomo, że nie może posiadać żadnych ostrych zakończeń, nie powinien być też zbyt twardy. Trzeba zwrócić uwagę na odpowiednie atesty i normy, którymi musi być opatrzony.

Wysokiej jakości materiał, z którego został on wykonany gwarantuje bezpieczeństwo podczas użytkowania. Powinien być łatwy do uchwycenia i dobrze jeżeli istnieje możliwość przypięcia go tak, aby nie zaginął podczas spaceru.

Rodzaje gryzaków

Ze względu na tworzywo z jakiego gryzaki zostały wykonane wyróżniamy:

gryzaki materiałowe – bardzo miękkie, szczególnie funkcjonalne przy krwawiących dziąsłach

gryzaki silikonowe – twardsza wersja – zazwyczaj są to smoczki gryzaki i smoczki uspokajające; na przykład gryzak kojący Rosa&Bio, czy też Loulou Lollipop z zawieszkami

gryzaki drewniane –  w tym z drewna klonowego posiadającego właściwości antybakteryjne; pomalowane są farbą spożywczą i impregnowane olejami naturalnymi; na przykład gryzaki Lullalove

gryzaki gumowe i żelowe – stosowne najczęściej w formie schłodzonej na opuchnięte dziąsła

gryzaki dentystyczne – w kształcie szczęki; na przykład Matchstick Monkey


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *