O prawidłowy rozwój swojego dziecka warto dbać już od pierwszych chwil jego życia. Dzięki temu można mieć pewność, że będzie on prawidłowo dorastał, wykształcał pożądane cechy charakteru, a także uczył się nowych rzeczy.

W prawidłowym rozwoju, z całą pewnością pomagają odpowiednio dobrane zabawki. Warto więc wybierać te dobre jakościowo, które są odpowiednio dobrane do wieku dziecka. Wspaniałe propozycje znaleźć można na portalu internetowym Tamaja, który gromadzi produkty najwyższej jakości od certyfikowanych projektantów, którzy jak mało kto znają się na potrzebach dzieci w różnym wieku.

Jakie podstawowe funkcje muszą spełniać dobrze dobrane zabawki dla niemowląt?

Przede wszystkim muszą być bezpieczne. Właśnie dlatego tak istotne jest ich wykonanie oraz posiadane certyfikaty, które świadczą o tym, że nadają się one dla danej grupy wiekowej. Zabawki muszą być także rozwijające, a więc spełniać swoją podstawową funkcję i uczyć niemowlę nowych umiejętności, które będzie mogło wykorzystać w przyszłości.

Dobrze też, jeśli zabawki pobudzają u dziecka ciekawość lub uczą koordynacji ruchowej. Są to kwestie, które zaprocentują u malucha w przyszłości i nie wolno ich lekceważyć.

Stolik edukacyjny

Stolik edukacyjny to propozycja od francuskiej marki Janod, która doskonale wie, jak tworzyć zabawki i akcesoria przyjazne dla dzieci w różnym wieku. Wielofunkcyjny stolik wykonany jest z drewna najwyższej jakości i pozwala na użytkowanie go już w przypadku dzieci po ukończeniu pierwszego roku życia. Stolik posiada cztery, bardzo stabilne nóżki, których zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa najmniejszym użytkownikom.

Dzięki temu stół nie chwieje się. Czerwony blat, który także nie jest tutaj przypadkiem, ponieważ to właśnie kolor czerwony najmocniej przyciąga wzrok, podzielony został na 4 części. Na każdej z nich znajdują się inne atrakcje!

Znajdują się tam bowiem dwie pętle oraz tor ze ślimakiem, trzy piramidki, trzy kółka zębate oraz sorter kształtów. Każda atrakcja uczy czegoś nowego i ma wpływ na różne funkcje w mózgu. Zabawki pomagają bowiem ćwiczyć pamięć, koordynację ruchową, a także następstwa przyczynowo-skutkowe. Wszystkie elementy są wygodne do trzymania w małych rączkach, a ponadto dziecko sięga do wszystkich atrakcji.

Sorter kształtów – dlaczego warto?

Dobieranie kształtów to jedna z podstawowych zabawek i jedna z pierwszych zabawek edukacyjnych, jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynku. Sorter proponowany przez markę Little Duch wykonany jest z drewna wysokiej jakości, a każdy element wykonany z dbałością i precyzją.

To właśnie dlatego zabawka ta prezentuje się tak efektownie i od razu przyciąga wzrok. W zestawie znaleźć można 5 różnych kształtów, które dopasować należy do odpowiednich otworów. Jest to zabawka logiczna, która pozwala na rozwój umiejętności dopasowywania i oceniania sytuacji. Powinna trafić w ręce każdego dziecka, które ukończyło pierwszy rok życia.

Drewniane układanki

Tak naprawdę drewniane układanki mają dużo wspólnego z zabawkami, które polegają na dopasowywaniu elementów. Warto więc sprawdzić propozycję od marki Sevi, która stworzyła planszę, która po prostu zachwyca wykonaniem, kolorami i precyzją.

Takiej zabawki aż żal nie kupić, a każde dziecko na pewno będzie zachwycone! Jest to typowa zabawka typu 2 w 1. Składa się ona z 9 kolorowych figurek oraz przepięknej podstawki. Polega ona na umieszczaniu odpowiednich zwierzątek w odpowiednich miejscach.

Dodatkowo drzwiczki zagród otwierają się w różny sposób, dzięki czemu dziecko ma logiczną łamigłówkę! Jest to zabawka kreatywna i przede wszystkim rozwojowa. Pozwala na dopasowywanie brakujących elementów do konkretnych miejsc. Dzięki temu dziecko ćwiczy nie tylko pamięć, ale i zdolność logicznego myślenia.

zabawki dla dzieci

Miasteczko w walizce

To kolejna doskonała propozycja od znanej już marki Little Duch. Ich zabawki zawsze są iście bajkowe i to na dodatek zachowane w pastelowej tonacji, która nadaje im uroku! Zestaw z rozkładaną ulicą i 15 dodatkowymi elementami podbił serca, zarówno dzieci, jak i rodziców.

Dodatkowym atutem jest to, iż można łatwo go złożyć i tym samym zabrać ze sobą dosłownie wszędzie! Bardzo praktyczna zabawka i taka łatwa do spakowania. Elementy, które znaleźć można w zestawie, są różnego rodzaju. Są tutaj, zarówno zwierzątka, jak i drzewka, czy elementy ozdobne.

Zabawka pozwala na kreowanie własnej rzeczywistości i projektowania miasteczka według własnego pomysłu. Zabawki wykonane są z najwyższej jakości drewna i są praktycznie niezniszczalne.

Pozwalają dziecku poznać zasady panujące w mieście oraz rozwój zachowań społecznych. Dodatkowo pomaga ćwiczyć pamięć, kojarzenie faktów i obeznanie się z kształtami. Będzie to także doskonały pomysł na efektowny prezent.

Duże puzzle

Doskonałym pomysłem są także duże i wyraziste puzzle. Znów projektu Little Duch. Można wybrać zestaw o dowolnej tematyce. W tej chwili do wyboru jest miasto oraz zoo. Zestawy składają się z 9 drewnianych elementów o neutralnych kolorach.

Dzięki nim dziecko uczy się dopasowywania elementów na właściwe miejsce, a także rozpoznawania podstawowych elementów miasta, czy wizerunków zwierząt. Tego typu puzzle będą doskonałym wyborem na pierwszą układankę dla malucha. Elementy są bardzo duże, a więc bezpieczne nawet dla najmłodszych. Nie istnieje możliwość zakrztuszenia się wystającym elementem.

Książeczki sensoryczne

Tym razem propozycja od marki Lullalove. Książeczki sensoryczne wykonane są z miłej w dotyku bawełny, która jest idealna dla najmłodszych. Szczególnie polecana jest niemowlakom w pierwszym półroczu życia. Książeczka jest podręczna, a także łatwa do prania.

Nic się z nią nie dzieje, podczas czyszczenia. Wystające elementy stymulują dotyk i uczą rozpoznawania kształtów oraz tkanin. Dziecko uczy się także świadomości swojego chwytu oraz mocy, jakiej musi użyć, aby osiągnąć oczekiwany efekt. Także kolorystyka książeczki, czerń i biel pozytywnie wpływają na rozwój dziecka oraz na umiejętność koncentrowania się na danej czynności przez dłuższy czas.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *