gry dziecięce kreatywne zabawki dla najmłodszych

Gry dziecięce – kreatywne zabawki dla najmłodszych

Gry dziecięce to doskonały sposób, aby zająć czymś dziecko na długie godziny, a jednocześnie zadbać o jego prawidłowy rozwój. W końcu to właśnie gry bardzo często uczą pewnych postaw społecznych, a także reagowania w różnych sytuacjach.

Niektóre z nich wzmacniają pamięć, a inne natomiast kojarzenie faktów. Warto dobierać gry, które są odpowiednie dla danego wieku dziecka i dają mu realną możliwość rozwoju. Najciekawsze gry znaleźć można na portalu internetowym Tamaja, który ma w ofercie wszystkie najlepsze marki przeznaczone dla dzieci oraz wszelkie nowości, które pojawiają się na rynku.

Czym kierować się, podczas wyboru odpowiedniej gry dla dziecka?

Z całą pewnością jego wiekiem. W końcu odpowiednia rozrywka musi być dopasowana do umiejętności oraz możliwości dziecka. Dobrym pomysłem będzie także wcześniejsze zapoznanie się z tym, na jakie funkcje i umiejętności wpływa dana gra i jakie może przynieść korzyści.

Zależnie od wieku należy stawiać na szczególny rozwój różnych partii mózgu. Na całe szczęście w opisie każdej gry znaleźć można wzmiankę o tym, jaka jest grupa docelowa.

Gra planszowa Zgadnij kim jestem?

Kto nie pamięta tej popularnej gry ze swojego dzieciństwa? Śmiało, można powiedzieć, że była ona prawdziwym hitem na wczesnoszkolnych przyjęciach urodzinowych. Tym razem powróciła ona w formie ze zwierzętami i jest propozycją od marki Janod.

Jest to gra strategiczna przeznaczona dla dwóch użytkowników. Z powodzeniem mogą grać w nią także dorośli. Gra wymaga logicznego myślenia, umiejętności budowania strategii, a także kojarzenia faktów. Przeznaczona jest dla dzieci, które ukończyły 5 rok życia.

Grę wygrywa ten, kto szybciej odnajdzie poszukiwane zwierze. Gra wciąga, dlatego też jest doskonałą rozrywką na długie godziny i na pewno warto mieć ją w swoim domu.

Gra zręcznościowa Aquanemo

Kolejna propozycja od francuskiej firmy Janod to tym razem gra polegająca na sprawnym łowieniu rybek. Zestaw zawiera 20 rybek i pomaga ćwiczyć przede wszystkim cierpliwość, a także koordynację ruchową. Obydwie te rzeczy są niezbędne do prawidłowego rozwoju. Grę wygrywa gracz, który ma najwięcej złowionych rybek. Grać mogą już nawet kilkuletnie dzieci i maksymalna liczba uczestników to 4 osoby.

gry planszowe dla dzieci

Jenga

Jenga to popularny hit już od wielu lat. Głównie dlatego, iż jest to gra, w którą można grać w każdym wieku i zawsze przysparza ona dużo radości i zabawy. Dodatkowo jest ona niewielkich rozmiarów, co sprawia, że można z łatwością zabrać ją ze sobą, choćby w podróż.

Zabawa kończy się w momencie, gdy jeden z uczestników przewróci wieżę. Janod, bo to znów propozycja gry od nich, zadbało o to, aby wszystkie klocki były pięknie pokolorowane i super trwałe. Dzięki temu taki zestaw jenga nadaje się także na prezent.

Drewniane gry od Plan Toys

Tego na rynku jeszcze nie było! Przecież te gry po prostu zachwycają, a na dodatek wykonane są z taką starannością, że wręcz nie można się na to napatrzeć.

Solidne drewno, urocze kolory przyciągające wzrok, a do tego dodatki, które po prostu zachwycają i nic więcej w tym temacie nie da się już dodać. Jedną z propozycji jest zabawka, gra Balansujące drzewko. Jest to gra zręcznościowa dedykowana dzieciom po ukończeniu 3 roku życia. Polega ona na ułożeniu drzewka z drewnianych, kolorowych listewek, a następnie na układaniu na jego gałęziach pojedynczych ptaszków tak, aby nie zepsuć całej konstrukcji. Wydaje się proste, ale wcale takie nie jest!

Także ptaszki wykonane są z największą starannością i pomalowane zostały na kontrastowe kolory. Balansujące drzewko uczy poprzez zabawę. Czego konkretnie? Między innymi koordynacji ruchowej, która jest przecież tak ważna, ale to nie wszystko! Uczy także rozróżniania kolorów i łączenia ich ze sobą. W dużym stopniu uczy także cierpliwości.

Zabawką w podobnym tonie jest Balansująca łódka od tego samego producenta. Z tą różnicą, że tutaj zamiast drzewka mamy łódkę. Jest to gra manipulacyjna, która jak nic innego pomoże ćwiczyć koordynację ruchową. Polega ona na ułożeniu wszystkich zwierzątek na kołyszącej się łódce i to w dodatku przy użyciu drewnianych szczypców!

O tym, jakie zwierzątko należy umieścić na łódce także nie decyduje gracz, a rzut kostką. Cała zabawka wykonana jest z drewna kauczukowego i pozbawiona jest wszelkich chemikaliów. Dzięki temu jest to doskonała propozycja dla najmłodszych!

Równie dobrze sprawdzi się kolejna propozycja, a mianowicie gra Uratuj bobra. Wykonana jest ona z wielu drewnianych elementów o stonowanej kolorystyce.

Zabawa polega na usuwaniu drewnianych elementów za pomocą patyczka w taki sposób, aby bobrowi nie stała się żadna krzywda. Gra, z całą pewnością uczy cierpliwości, logicznego myślenia, ale także sprawności i koordynacji. Przeznaczona jest dla graczy od 3 roku życia i maksymalnie mogą zagrać w nią 4 osoby.

Cztery w rzędzie małpki to natomiast gra, która do złudzenia przypomina klasyczne kółko i krzyżyk. Polega ona bowiem na układaniu małpek w rzędach tak, aby finalnie ułożyć aż 4 i nie zostać zablokowanym przez przeciwnika. Gra uczy przede wszystkim logicznego myślenia i przewidywania ruchów przeciwnika.

Kiedy warto kupić dziecku pierwsze gry?

Na portalu internetowym Tamaja znaleźć można wiele propozycji dla najmłodszych, a każda z nich posiada szczegółowy opis oraz adnotację co do tego, do jakiego wieku jest ona odpowiednia.

Dzięki temu można w łatwy sposób wybrać gry, które faktycznie sprawdzą się w przypadku maluchów. Zazwyczaj gry zręcznościowe są odpowiednie dla dzieci, które ukończyły 3 lata. Wraz z wiekiem można naturalnie zwiększać poziom zaawansowania oraz skomplikowania, tak aby cały czas dostarczać dziecku nowych bodźców i dbać o jego rozwój.

Dzięki temu można znaleźć artykuły, które w stu procentach będą odpowiednie dla danego przedziału wiekowego i poza doskonałą zabawą, faktycznie wpłyną na rozwój dziecka. Na pewno więc warto sprawdzić ofertę portalu informacyjnego Tamaja i zastanowić się, czy istnieją tam gry oraz zabawki, które na pewno przypadną do gustu pociechom. Takie gry to też świetny pomysł na prezent dla dzieci znajomych.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *