Dzieci, zwłaszcza te najmłodsze uwielbiają wcielać się w różne role, które pozwalają im chociaż przez chwilę być kimś zupełnie innym. Jest to jak najbardziej wskazane, ponieważ taka zabawa uczy odpowiednich postaw społecznych, a także pozwala na sprawdzenie, w jakich rolach dziecko najlepiej się odnajduje.

Czasem taka niewinna na pozór zabawa może być początkiem rozwijania pasji, czy wręcz swojej ścieżki życiowej. Warto więc dobrać dziecku odpowiednie akcesoria bądź zabawki, które w pełni umożliwią mu odnajdowanie się w nowych rolach i samorozwój, który zaprocentuje w przyszłości.

Zestawy jedzeniowe, porównanie Sevi i Plan Toys

Zabawki, które nawiązują do jedzenia to chyba najpopularniejsze akcesoria dla maluszków. Kiedyś były to warzywa i owoce wykonane głównie z plastiku, dziś producenci idą o krok dalej i proponują dzieciom pięknie wykonane artykuły spożywcze z najlepszej klasy drewna.

Dzięki temu akcesoria pięknie się prezentują, są trwałe i zachęcają do zabawy. Jak wiadomo, dzieci uwielbiają odgrywać rolę sprzedawców, czy kucharzy, a piękne zestawy jedzeniowe na pewno im to ułatwią. Na stronie internetowej Tamaja znaleźć można zestawy od dwóch popularnych firm. Jedną z nich jest Sevi, drugą Plan Toys. Warto przyjrzeć się zaletom i różnicom w każdej z nich.

Marka Sevi proponuje dwa zestawy. Jeden z nich to zestaw sałatkowy, a drugi to zestaw kanapkowy. Zestaw sałatkowy jest bardzo kolorowy i składa się z 6 akcesoriów oraz 33 składników, które niezbędne są do przygotowania różnego rodzaju sałatek. Zależnie do rodzaju produktu, elementy wykonane zostały z drewna lub filcu, tak aby, jak najbardziej odwzorować prawdziwe produkty.

Elementy są kolorowe, przyjemne w dotyku, a cały zestaw dedykowany jest dzieciom, które ukończyły 3 lata. Podobnie prezentuje się zestaw kanapkowy. Składa się on z 38 drewnianych elementów o różnej wielkości, z których można przygotować 3 smakowite kanapki. Tego rodzaju zestaw pozwala kształtować logiczne myślenie, a także umiejętności łączenia ze sobą poszczególnych elementów.

Teraz warto przyjrzeć się zabawkom od Plan Toys. Tutaj zauważyć można większą różnorodność. Przede wszystkim dostępne są dwa zestawy na tacy. Jeden z nich to warzywa i owoce na tacy, stworzone tak, że każdy z elementów można „przekroić”. Uczy to umiejętności chwytania przedmiotów i krojenia ich. Drugi to zestaw śniadaniowy na tacy, który zawiera wszystkie śniadaniowe przekąski, takie jak tosty, czy jajka.

Poza tym w ofercie znaleźć można także zestaw śniadaniowy na talerzu, czy warzywa i owoce do krojenia. Dzięki temu dziecko uczy się podstawowych umiejętności związanych z przygotowaniem posiłków. Wszystkie zestawy odpowiednie są dla dzieci powyżej 3 roku życia.

dzieci odgrywają role zabawki

Drewniane kuchnie

Model od Sevi zachowany jest w pastelowej kolorystyce, która przyciąga wzrok. W całości wykonana jest z solidnego drewna, dzięki czemu jest w pełni odporna i trwała. Do dyspozycji dziecka pozostają wszelkie niezbędne elementy, których w swojej pracy potrzebuje kucharz. Mowa tutaj oczywiście o piekarniku, palnikach, czy patelni. Zestaw dedykowany jest dzieciom po ukończeniu 3 roku życia.

Zachwycająca jest także mała kuchenka od Little Duch, która wykonana została z polerowanego drewna najwyższej jakości. Także ona zachowana jest w pastelowej tonacji. W skład kuchenki wchodzą wszystkie niezbędne sprzęty, takie jak właśnie garnki, łyżki, patelnie, czy palniki. Dziecko od małego może oswajać się z gotowaniem oraz używaniem podstawowych sprzętów.

Zestawy herbaciane i kawiarki

Która dziewczynka nie lubi urządzać hucznych przyjęć z herbatką dla swoich misiów i lalek? Dzięki dobrym jakościowo zestawom do herbaty i kawy każde dziecko będzie zachwycone. W końcu te zastawy naprawdę prezentują się wyjątkowo! Tym razem obydwie propozycje są od Little Duch.

Zestaw herbaciany w odcieniach delikatnej mięty przeznaczony jest dla dzieci, które skończyły 3 latka. Cały zestaw wykonany jest z wysokiej jakości drewna i opatrzony jest uroczymi zdobieniami. Dodatkowo w zestawie znajduje się czajniczek, dzbanek na mleko, łyżeczki oraz tacki. Z takiego zestawu można naprawdę pić, a do tego prezentuje się bardzo elegancko i dorośle.

Doskonałą zabawką jest także ekspres do kawy, który idealnie naśladuje zabawę w dorosłość. W skład zestawu wchodzą dwie filiżanki, dwie łyżeczki oraz sześć, różnych „nabojów” kawowych, takich jak espresso czy cappuccino. Tak wykonany ekspres będzie doskonałym dodatkiem dla innych zabawek w tym stylu i pozwoli na odwzorowanie prawdziwego, dorosłego przyjęcia.

Zestaw do pizzy

Dobry jakościowo zestaw do pizzy to dopiero gratka dla małego kucharza! Ten uroczy, drewniany zestaw wyprodukowany został przez Melissa&Doug. Składa się on z wielu elementów, takich jak drewniane składniki na pizze, blat pizzy, nóż, łopatka, czy talerz.

Zestaw jest bardzo kolorowy i znacząco pobudza on wyobraźnie. Dodatkowo wpływa pozytywnie na rozwój dziecka, ponieważ uczy go podejmowania jego pierwszych decyzji, a także estetyki. Sprawdzi się on na prezent dla dziecka, które ukończyło 3 latka.

Z całą pewnością jest to zabawka, która wciągnie malucha na długie godziny, ponieważ możliwości konfiguracji jest nieskończenie wiele, a pizza za każdym razem wyjdzie przecież tak samo dobra!

Czym kierować się, podczas wyboru tego typu zabawek?

Przede wszystkim warto obserwować dziecko i na tej zasadzie wyciągać wnioski, które pozwolą na odpowiedni dobór interesujących je akcesoriów. Warto też podsuwać mu nietypowe zabawki, które pozwolą ocenić, czy dziecko jest zainteresowane danymi tematami.

Zawsze też należy sprawdzić jakość takich zabawek oraz sprawdzić, czy na pewno są one odpowiednie do danego wieku. Na całe szczęście na stronie Tamaja wszystko jest dokładnie opisane i w prosty sposób uzyskać można wszystkie potrzebne informacje od razu.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *