grzechotki dla dzieci

Grzechotki dla dzieci – świetna pierwsza zabawka

Grzechotka to jedna z podstawowych zabawek dziecięcych, która znana i używana była już wieki temu. W tej chwili wybór tego typu zabawek jest tak szeroki, że, z całą pewnością każdy znajdzie artykuły idealne dla swojej pociechy. Grzechotki są coraz bardziej rozbudowane i cieszą oko piękną kolorystyką oraz precyzyjnym wykonaniem. Z tego też powodu warto przyjrzeć się wybranym modelom nieco bliżej.

Na jakie grzechotki zwrócić uwagę?

Niegdyś grzechotki kojarzone były tylko i wyłącznie z plastikowymi zabawkami służącymi do potrząsania. Aktualnie firmy produkujące akcesoria dla dzieci wręcz prześcigają się w tym, która wykona przyjemniejsze i ładniejsze wizualnie grzechotki.

W tej chwili przybierają one przeróżne formy i zdecydowanie nie są już jedynie prostymi formami wypełnionymi drobnymi kuleczkami! Grzechotki stają się zabawkami stylowymi, praktycznymi, które bardziej przypominają pluszaki, niżeli to, co kojarzone do tej pory było z najbardziej klasycznymi grzechotkami, jakie znaleźć można było w sklepach jeszcze kilka lat temu.

Grzechotki firmy Tiamo

Grzechotki produkowane przez markę Tiamo, z całą pewnością są doskonałym dowodem na to, iż producenci zabawek poszli o krok naprzód i proponują najmłodszym trwałe, ale i ciekawe grzechotki, które w pełni spełniają swoją rolę, ale jednocześnie są po prostu… przeurocze! W ofercie sklepu tamaja znaleźć można kilka produktów oferowanych przez Tiamo.

Pierwszym z nim jest grzechotka Dreamy Deer. Wykonana została ona z drewna klonowego, które jest w stu procentach bezpieczne nawet dla najmłodszych. Gryzak jest praktyczny i łatwy do chwytania. Góra grzechotki ozdobiona jest pluszowym jelonkiem w stonowanej kolorystyce, co na pewno przypadnie do gustu każdemu maleństwu. Jego główka jest przyjemna w dotyku i może pełnić funkcję przytulanki.

Grzechotka wydaje dźwięki przy poruszaniu. Jest praktyczna i można zabrać ją ze sobą dosłownie wszędzie. Prosta jest także jej pielęgnacja. Do czyszczenia wystarczy użyć wilgotnej ściereczki. W tej kolekcji znaleźć można także Miffy Safari, czyli uroczego króliczka, Lou-Lou, która składa się z kilku elementów, czy pałąk interaktywny.

Jest on przeznaczony dla dzieci powyżej 3 miesiąca życia i wykonany jest z trwałych i w pełni bezpiecznych materiałów. Połączone ze sobą grzechotki można zawiesić w samochodzie lub nad wózeczkiem.

grzechotki dla niemowląt

Grzechotki od Little Duch

Bardzo innowacyjne grzechotki proponuje także marka Little Duch. Zabawka w całości wykonana jest z drewna, a w jej środku znajduje się średniej wielkości, także wykonana z drewna, kuleczka, która odbija się od krawędzi zabawki, wydając przy tym charakterystyczny odgłos grzechotania.

Do pomalowania użyte zostały farby, które są całkowicie bezpieczne dla dzieci. Sprawdza się u pociech od 3 miesiąca życia, ale najwięcej frajdy zapewni dzieciom, które zaczynają raczkować, ponieważ zabawka ta może być turlana przed sobą, co, z całą pewnością zapewni ogrom zabawy. Znaleźć ją można w dwóch przyjemnych wariantach kolorystycznych, czyli w odcieniach mięty oraz odcieniach różu.

Produkty od marki Djeco

Firma Djeco stworzyła grzechotki, które najbardziej swym wyglądem przypominają te, które cieszyły się na rynku największą popularnością kilkanaście lat temu. Nie ulega jednak wątpliwości, iż wykonane są z lepszych tworzyw i są w pełni bezpieczne nawet dla małych dzieci.

Grzechotka Baby Maraki wykonana została, zarówno z drewna, jak i plastiku, a całość zachowana została w delikatnych, nieco pastelowych barwach. Góra grzechotki odwzorowuje wizerunek misia. Głowa jest przezroczysta, dzięki czemu dziecko może obserwować znajdujące się w środku gwiazdki w różnych kolorach, które poruszają się i grzechoczą, podczas każdorazowego poruszania zabawką. Idealnie sprawdzi się ona u dzieci powyżej 3 miesiąca życia. W ofercie tej firmy znaleźć można także model Baby Plui.

Ma ona kształt przypominający klepsydrę, a w środku zamknięte są kolorowe kuleczki, które przesypują się między komorami, podczas potrząsania zabawką. Także tutaj producenci zadbali o staranne wykonanie oraz wysoką jakość, a całość zachowana jest w pastelowej kolorystyce.

Na uwagę zasługuje także Baby Panda, czyli kolejna fenomenalna propozycja prosto od Djeco. Także ona wykonana została z połączenia drewna z plastikiem. Jest dość mała i poręczna, dzięki czemu doskonale leży w dłoni nawet małego dziecka. W środku zamknięte zostały różnobarwne koraliki średniej wielkości, które, jak w przypadku pozostałych dwóch grzechotek, także wydają dźwięk, podczas potrząsania.

Done by deer i ich produkty

Także marka Done by deer, pochwalić może się oryginalnymi i przede wszystkim precyzyjnie wykonanymi produktami. Grzechotka Raffi Black przedstawiająca czarno-białą żyrafę szczególnie zasługuje na uwagę. Patrząc na nią trudno odgadnąć, że tak naprawdę jest to grzechotka! Wszystko dlatego, iż grzechoczące kulki zamknięte zostały w żyrafie, która przypomina po prostu pluszaka!

Zabawka ta jest jednak bardzo poręczna, a szyja żyrafy sprawia, że nawet maluchowi łatwo za nią chwycić. Jest ona także w pełni bezpieczna i wykonana z materiału najwyższej jakości. Spokojnie może pełnić ona funkcję nawet i przytulanki, ponieważ jej zewnętrzna część jest miękka i przyjemna w dotyku.

Prawdziwym hitem jest też grzechotka piszczek Powder. Pozwala ona na rozwijanie wielorakich zmysłów już u malucha. Dziecko może bowiem przeglądać się w specjalnym lusterku i nasłuchiwać dźwięków, jakie płyną z użytkowania zabawki.

Tak, jak i Raffi Black, tak i ta grzechotka jest bardzo praktyczna i łatwa do trzymania. Piszczek wykonany został z przyjemnej w dotyku bawełny oraz poliestru, co sprawia, że jest to zabawka w pełni bezpieczna dla najmłodszych. Ciekawie prezentuje się również grzechotka ze sznureczkami. Z pewnością rozwijać ona będzie naturalną ciekawość dziecka.

Sprawdzi się ona jednak u nieco starszych pociech powyżej 4 miesiąca życia. Zabawka z łatwością leżeć będzie w dłoni nawet małego dziecka i jest bardzo praktyczna, co zdecydowanie przemawia na jej korzyść.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *