butelka eco viking

Eco Viking butelki antykolkowe

Butelka antykolkowa dla niemowląt – jak działa

U niektórych dzieci – częsta kolka, a więc bardzo nieprzyjemny skurcz jelit, powstaje na skutek połykania pęcherzyków powietrza podczas spożywania pokarmów. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się butelki antykolkowe, które posiadają właściwości odpowietrzające. Zapobiegają więc powstawaniu dodatkowych, uporczywych gazów w brzuszku dziecka.

Budowa butelki przeciwkolkowej

Proces odpowietrzania pokarmu możliwy jest dzięki specjalnej budowie butelki. Posiada ona mały wentyl odsyłający powietrze z powrotem do butelki i zakrzywiony trzonek.

Użycie tradycyjnych modeli butelek może skutkować częstym ulewaniem się mleka podczas karmienia, a także ze względu na ich prostą konstrukcję i brak wentyla przedostawaniem się pęcherzyków powietrza do buzi dziecka, a następnie do układu pokarmowego.

Czy kupować butelkę antykolkową

Oczywiście można zaopatrzyć się w tego typu wyposażenie jeszcze przed narodzeniem dziecka. Jednak nie wszystkie dzieci cierpią na dolegliwości kolkowe. Dlatego najlepiej dokonać zakupu, gdy rodzice zauważą u swojego maleństwa typowe objawy takie jak: twardy brzuszek, naprężanie się dziecka, podkurczone nóżki, płacz.

Zalety butelki antykolkowej

Z pewnością czołowa zaletą takiej butelki jest jej działanie, które ma na celu całkowicie zlikwidować zagrożenie wystąpienia kolki lub w znacznym stopniu zmniejszyć związane z nią dolegliwości.

Butelki antykolkowe występują na rynku w różnych ciekawych dla dzieci kolorach, z silikonową oprawą dodatkowo chroniącą przed uszkodzeniem – na przykład wysokiej klasy produkty skandynawskiej firmy Eco Viking.

Cena tego typu butelek jest oczywiście wyższa niż w przypadku wersji tradycyjnych, a to ze względu na rolę, którą spełniają. Poza funkcją antykolkową mają one dodatkowo chronić uszy niemowlaka przed ewentualnym zapaleniem.

Wady butelki antykolkowej

Jedyną właściwie wadą tego artykułu jest uwarunkowany jego budową bardziej skomplikowany proces czyszczenia. Ze względu na zagiętą konstrukcję mycie wymaga więcej czasu i cierpliwości. Wiadomo jednak, że każdy rodzic właściwie zadba o higienę, która zagwarantuje bezpieczeństwo dziecku.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *