the brushies

The Brushies

The Brushies to amerykańska firma produkująca sylikonowe szczoteczki na palec dla niemowląt i małych dzieci. Markę stworzyły dwie mamy, dentystka i psycholożka, które chciały, by nawyku mycia zębów dzieci uczyły się przez zabawę ze swoimi rodzicami.

Mycie zębów przez zabawę

Dla niemowląt i małych dzieci szczotkowanie może być trudne i budzić lęk. Dlatego firma The Brushies stworzyła cztery szczoteczki – pacynki , które pomogą dziecku przezwyciężyć ten strach poprzez zabawę.

Postacie: świnka Pinkey, wieloryb Willa, dinozaur Chomps i małpka Momo zostały stworzone, by rodzice przez zabawę i wygłupy mogli oswoić swoje dzieci z nawykiem dbania o higienę jamy ustnej.

By pokazać dzieciom, że szczotkowanie nie musi być tylko przykrym obowiązkiem, tylko pełną przygód zabawą. Wszystko zależy od kreatywności zarówno rodziców jak i dzieci. Dzięki temu mycie zębów będzie kojarzyło się dzieciom pozytywnie, a każdą taką rzecz dzieci chętniej powtarzają.

Kiedy zacząć używać szczoeczek The Brushies?

Niemowlęta uwielbiają wkładać wszystko co się da do buzi. Dlatego najlepszy moment by zacząć używać szczoteczek The Brushies  to około 4 tydzień życia maluszka.

Warto zacząć szczotkować już same dziąsła, nawet bez pojawienia się pierwszych ząbków, ponieważ pomaga to stymulować przepływ krwi, zapobiega chorobom dziąseł, a nawet już na tym etapie może zapobiec szybkiemu pojawieniu się próchnicy na pierwszych ząbkach maluszka.

Szczoteczki The Brushies są bezpieczne

Szczoteczki The Brushies są wykonane w 100% ze spożywczego sylikonu. Są wolne od BPA oraz ftalatów. Są nietoksyczne, bezzapachowe i bezsmakowe, a co za tym idzie, bezpieczne dla niemowląt i małych dzieci.

Dodatkowo ich opakowania są produkowane w USA z materiałów pochodzących z recyklingu, co ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *