wyprawka dla niemowlaka

Wyprawka dla niemowlaka

Kompletowanie wyprawki

Pojawienie się na świecie dziecka jest zawsze wydarzeniem bardzo emocjonalnym dla całej rodziny. Ten cud, wiąże się również z wieloma obawami, zwłaszcza jeśli jest to pierwsze dziecko. Młodzi rodzice jednak mają dziewięć miesięcy na przygotowanie się do tej wspaniałej chwili.

Mają czas na to aby przeanalizować co będzie im potrzebne w pierwszych chwilach życia dziecka a także w trakcie następnych miesięcy. Niestety niewiedza i brak znajomości tematu często sprawia, że kupujemy rzeczy które nigdy się nie przydadzą, które są zbędne i niestety ale wcale nie sprawią, że nasz niemowlak będzie szczęśliwszy.

Przed kompletowaniem wyprawki należałoby zapoznać się z obowiązującymi trendami a także z poradami i opiniami innych rodziców. Istnieje wiele produktów, które ułatwią życie z maluszkiem, istnieją też takie, które są całkowicie zbędne. Tak więc co wybrać? Jak skompletować wyprawkę i nie dać się zwariować?

Zabawka z pozytywką

Najczęściej pierwszą z rzeczy, które kupuje się tuż po uzyskaniu potwierdzenia ciąży jest maskotka. Najlepszą opcją są te zabawki, które posiadają pozytywki. Lekka muzyka doskonale nada się w sytuacjach wyciszenia, relaksu malucha a także snu.

Zabawki Bamboom tworzone są z miękkiego materiału, który jest przyjemny w dotyku. W skład materiału zalicza się bambus organiczny a także bawełnę, wszystko w tych samych proporcjach 50/50.

Zabawki są funkcjonalne, dzięki specjalnym uchwytom mogą towarzyszyć podczas spacerów wózkiem, mogą być również przywieszone do łóżeczka czy fotelika samochodowego. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci już od pierwszych chwil ich życia.

Dzięki zdobytym certyfikatom mamy pewność, że jest bezpieczna. To również doskonała ozdoba każdego wózka czy pokoju dziecięcego. Estetyczne wzory, misi i innych postaci zainteresują każde dziecko. Nadaje się jako prezent. Według wielu opinii jest to totalny must have w dziecięcej wyprawce.

Podróże małe i duże

Podczas podróży rodzice muszą być gotowi na wszystko. Najczęściej zabiera się z sobą ogromne torby pieluch, butelek, zabawek i innych potrzebnych rzeczy.

Przytulaczek

Zabawka stosowana przy najmłodszych, które nie posiadają jeszcze porządnej koordynacji ruchowej. Zaletą tej zabawki jest to, że doskonale nadaje się jako zawieszka do smoczka. Częsty przyjaciel maluszków. Wiele dzieci zamiast przytulać się do tetrowej pieluszki wybiera przytulaczka ponieważ jest on przyjemniejszy w dotyku a także ładniejszy wizualnie.

Uspokajacz

Od wieków znanym, najlepszym uspokajaczem małych dzieci jest smoczek. W dzisiejszych czasach dostępny jest w wszelkich i kolorach i wzorach. Smoczek kauczukowy należy dostosowywać do wieku dziecka. Jest to produkt, który po prostu często ginie i „chowa się” w najbardziej potrzebnych momentach. Dlatego poleca się zakupienie również zapasowego smoczka. Smoczki marki Bibs to nie tylko gadżet służący do uspokojenia dziecka to również ozdoba jego ślicznej buzi.

Drewniane gryzaki

Ogromną zaletą tego gadżetu jest drewniany uchwyt, który jest dostosowany do rączek dziecka. Gryzaki Bim Bla to ciekawe wzory a także piękne kolory. Zapewnią maleństwu wiele godzin dobrej zabawy.

akcesoria wyposażenia wyprawki dla dzieci

Artykuły higieniczne

Higiena maluszka to ciężki temat. Wiele rodziców ma problem z pierwszą kąpielą a także z dobraniem odpowiednich środków czystości. Coraz częściej polecane są chusteczki bambusowe, mają właściwości antyalergiczne doskonale nadają się zarówno do wytarcia buzi jak i rąk, bez obaw o alergię.

Ponadto, już od pierwszych tygodni życia należy zadbać o dziecięce paznokcie. Doskonale posłuży do tego zestaw służący do pielęgnacji paznokci Bebe Jou.

Przystępny cenowo produkt, sprzedawany w gustownym etui, przeznaczony jest dla najmłodszych. Wszystkie akcesoria pielęgnacyjne należy odpowiednio przechowywać. Poleca się skorzystać z specjalnego kosza na akcesoria dziecięce Ollie. To w takim koszyku można przechowywać szczoteczki z grzebykiem, bądź zestawy pieluszek muślinowych.

W przebieraniu niemowlaka pomocne są również chusteczki nawilżane. Doskonałą alternatywą są chusteczki nasączane czystą wodą marki Water Wipes. To przede wszystkim produkt idealny dla alergików.

Otulenie maleństwa

Bardzo ważne są wszelkiego typu otulacze a także kocyki. Są to rzeczy konieczne. Najlepiej mieć ich kilka. Przydają się w każdej sytuacji. Ponadto to doskonałe przykrycie maleństwa podczas spacerów, snu czy podróży. Dzieci przytulają się do kocyków czy otulaczy. Do otulenia dziecka świetnie nadaje się również rożek.

Szumiś

Absolutnym hitem ostatnich lat jest szumiś. Towarzysz snu malucha. Emitujący szumy podobne do odgłosów wód płodowych, z którymi maleństwo miało do czynienia w łonie matki.

Szumiś zagłusza również dźwięki pochodzące z zewnątrz, zapewniając dziecku spokojny sen. Większość z nich wyposażonych jest w funkcję cry sensor polegającą na przejściu w stan czuwania i monitorowaniu dziecka. W momencie płaczu dziecka szumiś po raz kolejny szumi.

Istnieje wiele rzeczy, które ułatwiają życie młodym rodzicom. Odpowiednie dobrane mogą być zbawieniem po nieprzespanej nocy. Każde dziecko jest inne i trudno trafić w jego gust. Jednakże pamiętajmy, że dzieci uczą się od nas, poprzez naśladownictwo a także obserwację.

Stąd często zamiłowanie do jakiejś zabawki to po prostu przyzwyczajenie. Coś co kojarzy się dziecku z dobrem, ciepłem rodzinnym, domem może na nie działać uspokajająco w przyszłości. Należy również pamiętać, że każda z zabawek, każdy gadżet każda rzecz wytworzona dla dzieci posiada ograniczniki, są nimi ograniczenia wiekowe bądź wagowe.

Należy ich przestrzegać i nie oczekiwać tego, że miesięczne dziecko zainteresuje się zabawką dla pięciolatka. Każda z wyżej wymienionych rzeczy została stworzona w jakimś celu. Najczęściej mają one wpływ także na prawidłowy rozwój pociechy.

Nie zniechęcajmy się również zbyt szybko. W rodzicielstwie chodzi o wytrwałość, nie można odpuszczać po jednej złej minie dziecka. Czasem to inne czynniki wpływają na jego nastrój. I pamiętajmy to co u innych się sprawdziło niekoniecznie musi zdać i u nas egzamin. Nie dajmy się zwariować.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *