Jak często zmieniać pieluchy?
Zmiana pieluszki to jedna z najczęściej wykonywanych przy dzidziusiu czynności, zaraz obok karmienia. Na początku życia maluch żywi się wyłącznie mlekiem, więc oddaje mocz bardzo często – nawet co kilkanaście minut! Kupki noworodka są wodniste. Mając na uwadze te czynniki, najmłodszym należy zmieniać pampersy co najmniej raz na godzinę, a także po każdym karmieniu.
Starsze niemowlęta wciąż nie są w stanie kontrolować wypełniania swoich potrzeb fizjologicznych, jednak w porównaniu z noworodkami nie wypróżniają się już tak często, więc pieluszkę można zmieniać co dwie-trzy godziny i zawsze, gdy zobaczymy, że jest pełna.
Pampersy towarzyszą dzieciom dopóki nie nauczą się korzystać z nocnika lub toalety. Kilkunastomiesięcznemu maluchowi, który już prawie-prawie opanował tę potrzebną umiejętność, jednak od czasu do czasu wciąż zdarzają mu się wpadki, pieluszka to zabezpieczenie przed dyskomfortem związanym z przemoczonym ubraniem. Przy tak dużym dziecku wiele współczesnych mam decyduje się na pieluszki wielorazowe, które zmienia się tylko w razie zaistnienia takiej potrzeby.
Pieluchy dla dziecka przyjazne dla środowiska
Ciągłe zmienianie pieluch jednorazowych generuje ogromne ilości śmieci. Przeciętny maluch zanim nabędzie umiejętność korzystania z nocnika, zużywa około 7 tysięcy pampersów! To naprawdę dużo. W trosce o środowisko współczesne mamy i tatusiowie stawiają na ekologiczne biodegradowalne pampersy bambusowe lub z innych naturalnych materiałów.
Dzięki najnowszym technologiom, nowocześni rodzice oraz ich dzieci mogą cieszyć się komfortem użytkowania i ograniczyć wytwarzanie szkodliwych dla środowiska śmieci.
Pieluszki biodegradowalne wyrzucaj do odpadów zmieszanych. Pamiętaj też, że ze względu na swoje właściwości, pampersy biodegradowalne mają termin przydatności, który wynosi zwykle około 2-3 lata. Po tym czasie pieluszka może zacząć ulegać biodegradacji.
Zmienianie pampersa w nocy
Wiele młodych mam zastanawia się, czy należy budzić dziecko w środku nocy, aby zmienić mu pampersa. Szczególnie, że usypianie malucha może nie należeć do najłatwiejszych zadań! Niemowlęta zwykle nie wypróżniają się podczas snu, a jedynie krótko po przebudzeniu.
Wiadomo jednak, że mokra pieluszka sprawia niemały dyskomfort i może powodować bolesne odparzenia. Sprawdzajmy pampersa co rano – jeśli regularnie widzimy zabrudzoną pieluszkę, dopasujmy się do potrzeb malca i zmieniajmy ją także w nocy. Jeśli maluch budzi się suchy, a pierwsze wypróżnienie następuje dopiero rano, nie ma potrzeby budzić go na jej zmianę.
Plusy pampersów biodegradowalnych
Oprócz tego, że ekologiczne pampersy wygrywają z konwencjonalnymi pieluchami jednorazowymi jeśli chodzi o mniejszą szkodliwość dla środowiska, są także przyjazne dla ciała dzidziusia! Pieluchy wykonane z tworzyw naturalnych nie są bielone chlorem i nie zawierają toksycznych substancji.
Są również niezwykle miękkie, co jest szczególnie ważne dla tak małych dzieci, które wrażliwe są na wszelkie bodźce i otarcia. Nie są perfumowane, dzięki czemu unikniemy reakcji alergicznych. Przyjemny w dotyku materiał, nowoczesny design, biodegradowalność i hipoalergiczność to wszystko czego potrzebujesz Ty i Twoje maleństwo.